Od sklepa až po půdu: Nenechte si ujít mimořádné prohlídky Broumovského kláštera

Broumovský klášter
Broumovský klášter. Foto: Klášter Broumov

Během prázdnin broumovský klášter rozšířil svou nabídku prázdninových okruhů o mimořádné prohlídky s názvem Od sklepa až po půdu. Návštěvníci tak mohou prozkoumat impozantní barokní komplex celý a nakouknout do míst, která jsou při běžných prohlídkách zrakům návštěvníků skryta.

Mimořádné prohlídky umožňují nahlédnout do běžně nepřístupných interiérů benediktinského kláštera Broumov. Při těchto prohlídkách uvidíte nejen historickou část kláštera, zahrnující vzácně dochovanou klášterní knihovnu, refektář s unikátní kopií Turínského plátna či bohatě zdobený kostel svatého Vojtěcha, ale také rozsáhlé sklepní prostory a nádhernou barokní půdu. Podíváte se rovněž do nově opravených opatských sálů, opatské pracovny i do bývalých mnišských cel klášterního Domu hostů. Dozvíte se, jak fungoval běžný život v klášteře i jak mniši hospodařili.

Prohlídka s názvem Od sklepa až po půdu probíhá každý prázdninový pátek v 10 a 14 hodin. Celá prohlídka trvá 2,5 hodiny. Rezervace vstupenek předem je nutná. Vstupné 350 Kč dospělí, 300 Kč senioři a děti.

Klášterní knihovna
Klášterní knihovna. Foto: Klášter Broumov

Kde se Od sklepa až po půdu koná?

Klášter Broumov
Klášterní 1
550 01 Broumov
Královéhradecký kraj

Kontakty

Tel.: +420 733 739 726
E-mail: pruvodci@klasterbroumov.cz
Web:  www.klasterbroumov.cz