
Dávno předtím, než spatřil Mickey Mouse poprvé televizní obrazovky stál ve Slezsku náš vlastní Disneyho zámek. Vydejte se s námi do Moravskoslezského kraje objevit s dětmi věž, sklepení i tajemství mytologických bytostí na zámek Hradec nad Moravicí.
Hradec nad Moravicí je zámkem dvou tváří
Bílá a červená, dvě charakteristické barvy pro dvě oddělené zámecké části. Z červených pálených cihel je vystavěna barokní část zámku v novogotickém slohu, která ve vás díky hradbám a věžičkám nepochybně vyvolá pocit, že přijíždíte před bránu Disneylandu, a ne českého hradu.
Bílý zámek s rozsáhlým parkem na vás naopak dýchne atmosférou francouzské nonšalantnosti. Posekané trávníky a stín statných stromů přímo láka k tomu, posadit se na rozloženou deku, popíjet víno a uždibovat nakrájený sýr.
Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Prohlídkové okruhy zámku Hradec nad Moravicí
Zvolit si ten správný prohlídkový okruh bývá občas velké dilema. V zámku je to prozaické. Pokud vás láká představa noblesního zámeckého života, je pro vás jako stvořený Základní okruh I. – Reprezentační a soukromé salóny. Jaký asi musel být život na zámku, kde pro každou činnost byl vyhrazen jiný pokoj? Čítárna, knihovna, jídelna, kuřárna, hudební salón či budoár jsou jen neúplným výčtem prezentovaných místností.
V případě, že vás více než život na zámku láká ten v podzámčí, doporučujeme zvolit Základní okruh II – Hostinské apartmá. Ten vás zavede do skromnějších interiérů přízemí Bílého zámku a své návštěvníky provede erbovním sálem či zámeckou kaplí se sakristií.
Pro návštěvu s dětmi doporučujeme zvolit okruh Bílá věž. Ač se ani zde nesetkají s oblíbenými animovanými postavičkami, je tento okruh koncipován tak, aby svou tajuplnou výstavou o mytologických bytostech zaujal i nejmenší návštěvníky.

Turistické informace
Veškeré informace o prohlídkách, termínech, cenách i obsazenosti najdete na internetových stránkách Zámku Hradec nad Moravicí, kde naleznete i online možnost zakoupení vstupenek.
V průběhu roku je zámek přístupný od dubna do října.
Zpoplatněn jednotným vstupným 50,- Kč je i vstup do zámeckého areálu (nádvoří Bílého a Červeného zámku a vstupní historická expozice).
Kde se zámek nachází?
Kraj: Moravskoslezský
Okres: Opava
Město: Hradec nad Moravicí
Kontakt na provozovatele
Státní zámek Hradec nad Moravicí
Městečko 2
747 41 Hradec nad Moravicí
Tel: +420 553 783 915
E-mail (pro rezervaci prohlídek): rezervace.hradec@npu.cz
Web: www.zamek-hradec.cz
Tip na fajn výlet
Lákají vás památky, které obzvláště vynikají mezi ostatními? V tom případě si mezi své výletní cíle zařaďte na Opavsku ještě zámek Kravaře, který je perlou slezského baroka se zajímavým duchovně mystickým nádechem.