Bukovanský mlýn: Areál zážitků pro každého na moravském povětří

Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá
Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá

„My máme rádi víno, milujeme krásné ženy a zpěv,“ znějí slova známé české písničky. Vydejte se spolu s námi do centra Slovácka a nasajte atmosféru poctivého moravského venkova. Bukovanský mlýn čítá kromě jeho dominanty s rozhlednou i alej českých panovníků, oslí minifarma či vinný sklep.

Větrný Bukovanský mlýn má rozhlednu

Větrný Bukovanský mlýn, jak název napovídá, bylo stavení určené k mletí mouky. Dnes již sice o tuto svoji původní funkci přišel, ale stálá expozice slovácké kuchyně z první poloviny 20. století vás okamžitě přenese na chalupu k prababičce. Když se vám během stoupání na vrchol rozhledny začnou zbíhat sliny, určitě rádi využijete možnost zajít si do místní Mlynářské restaurace na kachnu se zelím nebo moravského vrabce.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá
Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá

Zvířata i zábavná venkovní hra

Jen na rozhlednu a restauraci děti nenalákáte? Pro tyto případy mají v areálu Bukovanského mlýna mnoho dalších aktivit, které je zabaví i na několik hodin. Hledat s Mlynaříčkem jeho skrýš můžou vaše děti v celém areálu díky jedinečné hře s různorodými úkoly a hádankami.

Kozy, koně, oslíci i ovce. Mini Zoo v Bukovanském mlýně navíc není jenom na koukání, ale některé výběhy jsou řešeny jako kontaktní. Umíte si představit tu radost v dětských očích, když si může pohladit kozu či oslíka nebo jim přilepšit speciálním krmivem z místní recepce?

Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá
Bukovanský mlýn. Foto: Alice Suchá

Krásná krajina poblíž moravského Kyjova

Bukovanský mlýn můžete navštívit jen jako jeden z cílů vašeho celodenního výletu, nebo využít místní nabídku ubytování jako základnu pro svůj pobyt na Slovácku. Představte si to ráno, když se probouzíte v Mlynářském stavení či Slovácké chalupě, slunce se dere do pokoje skrz pootevřené okno a po areálu se nese vůně čerstvě upečených koláčů zvoucí vás na snídani.

Díky své poloze v srdci Slovácka pak jen stačí sednout na kolo a vydat se za některým z mnoha okolních cílů. A večer jen zasednout se sklenkou dobrého vína a užívat si přítomného okamžiku.

Turistické informace

Bližší informace o otevírací době, vstupném a také o konaných akcích v areálu najdete na webových stránkách Bukovanského mlýna.

Otevírací doba větrného mlýna s vyhlídkou:

Hlavní sezóna (červenec – srpen):
Pro veřejnost otevřeno denně od 10:00 do 19:00. Pokladna v prvním patře mlýna.

Vedlejší sezóna (duben, květen, červen, září): Pro veřejnost otevřeno denně.
Soboty, neděle, svátky – od 11:00 do 18:00. Pokladna v prvním patře mlýna.
Pondělí – pátek – od 11:00 do 17:00. Prohlídky zajišťuje recepce.

Mimosezóna (říjen – březen):
Pro veřejnost otevřeno denně od 11:00 do 17:00. Prohlídky zajišťuje recepce. V případě pěkného počasí pokladna v prvním patře mlýna otevřena.

Kde se Bukovanský mlýn nachází?

Kraj: Jihomoravský
Okres: Hodonín
Město: Bukovany u Kyjova

Kontakt na provozovatele Bukovanského mlýnu

Bukovanský mlýn
Bukovany 70
696 31 Bukovany

Tel: +420 518 618 011
E-mail: info@bukovansky-mlyn.cz
Web: www.bukovansky-mlyn.cz

Tip na fajn výlet

Také si myslíte že větrných mlýnů není nikdy dost? Pak navštivte i větrný mlýn v Kuželově. Zajímavým místem je také skanzen Strážnice, kde najdete muzeum v přírodě, zvířata i zábavné okruhy pro děti.