Praha v zimě je divoká, exotická i tančící. Nechte se okouzlit znovu a znovu!

Lanovka na Petřín. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Lanovka na Petřín. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Naše metropole je v zimě stále v pohybu. Ohromí vás výlety v Praze, které vám žádné jiné české město nenabídne a je obdivované turisty z celého světa.

Tipněte si, která jeho stavba je devátou nejkrásnější na světě. Prohlédněte si Hlavu Medúzy, život pod mořskou hladinou, sáhněte si pro štěstí na Karlově mostě, vyhřejte se v tropickém skleníku nebo projděte soutěskou v Divoké Šárce.

Tančící dům: Klenot moderní architektury

Kdo by neznal Tančící dům na pražském Jiráskově náměstí, viďte? Tuto architektonickou ikonu devadesátých let zná celý svět, milují ji turisté i architekti. V roce 2021 získal objekt ocenění společnosti Roofing Megastore, je devátou nejkrásnější stavbou na světě. Víte, že dům je vůbec první stavbou na světě, jejíž návrh vznikl ve 3D počítačovém programu? A že v jeho vzniku má prsty Václav Havel? A víte, co se skrývá v jeho útrobách? Běžte se určitě podívat!

Tančící dům Praha
Hlava Medúzy na střeše Tančícího domu. Foto: Galerie Tančící dům

Zoo Mořský svět v Praze: Vtáhne vás pod hladinou moře

Mezi krásné výlety v Praze patří ty do Zoo Mořský svět v Praze, která je největším akváriem v Česku. Tato stálá expozice vám nabídne nevšední zážitek pod hladinou moře, kde v 60 akváriích uvidíte více než 360 druhů mořských i sladkovodních ryb i dalších živočichů. Najdete zde mimo jiné rejnoky, perutýny, murény i ostrorepy.

Zoo Mořský svět v Praze. Zdroj: Mořský svět Praha

Karlův most: Má svá tajemství a plní přání

Vydejte se spolu s námi za jedním ze symbolů hlavního města. Celosvětově proslulý Karlův most je chloubou Prahy, který spojuje dva břehy oddělené řekou Vltavou již od 14. století. Přidejte se k obdivovatelům tohoto monumentu, který vás odmění nádhernými výhledy na metropoli, venkovní galerií výtvarného umění a možná i splněným přáním. Stačí si jen sáhnout.

Karlův most. Foto: Pixabay.com
Karlův most. Foto: Pixabay.com

Objevte exotiku v tropickém skleníku Fata Morgana

Stýská se vám za deštivých nebo chladných dnů po letní dovolené? Chcete po náročném dni v práci navštívit místo, kde si pořádně odpočinete a budete si připadat jako v ráji? Není to tak nemožné, jak se zdá. Stačí, když zavítáte do skleníku Fata Morgana v pražské Troji, rázem se ocitnete uprostřed tropické džungle!

Botanická zahrada Praha skleník Fata Morgana
Expozice jsou propojeny unikátním tunelem. Foto: Botanický zahrada Praha

Divoká Šárka: Divočina kousek od centra Prahy

A kam na výlety v Praze do přírody? Nemusíte hned nutně vyrazit do Krkonoš nebo na Šumavu. Je jen na vás, zda se cítíte lépe na dece u vody, při procházce hlubokou soutěskou nebo na skalní vyhlídce. Přírodní rezervace Divoká Šárka to nabízí všechno.

Divoká Šárka. Foto: Kateřina Tomsová
Divoká Šárka. Foto: Kateřina Tomsová

Lanovka na Petřín vás vyveze k české Eiffelovce a zrcadlovému bludišti

Unikátní lokalita světového významu i místo obyčejného lidského setkávání. Jeden ze symbolů Prahy můžete objevit i celkem netradičním způsobem. K oblíbeným výletním cílům vás sveze lanovka na Petřín, kterou do několika let čeká obnova vozového parku. Zažijte ještě vozy z roku 1985!

Lanovka na Petřín. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Lanovka na Petřín. Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Pražský hrad: Nahlédněte za dveře králů i prezidenta

Nezaměnitelné panorama hlavního města tvoří největší doposud obývaný hradní komplex na světě, který předčí i britský Windsor. Vydejte se po stopách panovníků a prozkoumejte místa, kde se psala historie. Pražský hrad, právem zapsaný v seznamu UNESCO, vás vtáhne a nepustí. Vychutnejte si monumentální katedrálu, opulentní sály i neopakovatelné výhledy.

Pražský hrad. Foto: Pixabay.com
Pražský hrad. Foto: Pixabay.com