Prožijte neobyčejný zážitek pod hladinou moře v ZOO Mořský svět v Praze

ZOO Mořský svět Praha
ZOO Mořský svět v Praze. Zdroj: Mořský svět Praha

Vydejte se do ZOO Mořský svět v Praze, která je největším akváriem v ČR. Tato stálá expozice vám nabídne nevšední zážitek pod hladinou moře, kde v 60 akváriích uvidíte více než 360 druhů mořských i sladkovodních ryb i dalších živočichů. Najdete zde mimo jiné rejnoky, perutýny, murény i ostrorepy.

Stálá expozice Mořského světa na pražském Výstavišti byla otevřena v roce 2002. Od svého otevření se neustále vyvíjí a rozšiřuje, přibývají noví živočichové i nové nádrže. V roce 2003 byla expozice rozšířena o Korálovou jeskyni. Jedná se o 25 metrů dlouhou jeskyni s deseti zabudovanými atypickými nádržemi v umělé skalní stěně, která byla speciálně dovezena z USA. Jeskyně vám nabídne pohled do pestrého podmořského světa korálových útesů.

Sasanka velkolepá
Sasanka velkolepá. Zdroj: Mořský svět Praha

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

V roce 2005 byla otevřena největší nádrž v České republice o objemu vody 100 tisíc litrů. Při jejím budování byly dovezeny 3 tuny mořské soli a prosklená plocha tvoří 8 metrů. V nádrži bylo vybudováno speciální osvětlení, které dokonale nahrazuje sluneční paprsky a v noci dokonce svit měsíce. Svůj domov zde našli mimo jiné hlavně žraloci, které si můžete bezpečně prohlédnout z bezprostřední blízkosti.

Žraloci
Nádrž se žraloky. Zdroj: Mořský svět Praha

V mořském světě najdete i dvě další nádrže. První z nich má objem vody 50 tisíc litrů, kterou drží 15 cm tlusté plexisklo o rozměru 3×6 metrů. Tematicky je laděna do historické lodi Bounty. Druhá nádrž je o objemu 15 tisíc litrů vody a její ozdobou je model majáku vytvořený podle skutečné stavby. Maják byl postaven v roce 1870 na mysu Hatteras v Severní Karolíně v USA.

Svoji premiéru si s těmito nádržemi odbyla i podlahová projekce PoolSystem, která je promítána na podlahu ze zavěšeného projektoru a snímá i pohyb návštěvníků, kterému projekci přizpůsobuje. Mořský svět je jediný, který prezentaci má nainstalovanou na stálo a nevyužívá ji jen ke komerčním účelům.

ZOO Mořský svět v Praze. Zdroj: Mořský svět Praha

V roce 2007 získal Mořský svět statut zoologické zahrady vydaný ministerstvem životního prostředí. V roce 2008 byla pro návštěvníky otevřena sladkovodní nádrž, ve které najdete převážně živočichy z Jižní Ameriky. Namátkou můžeme jmenovat třeba vodní želvy, vrubozubce, arowany či piraně.

Ve spolupráci s psychologem a výtvarníkem Zdeňkem Hajným byl dokončen projekt duševní relaxace s názvem Vesmírná laguna. Celý prostor je kompozičně osázen drahými kameny – křišťály, ametysty i záhnědami. Najdete zde i největší záhnědu v ČR vážící 250 kg. Smyslem projektu je navodit relaxační a terapeutické působení, kde si můžete pomocí duševní relaxace obnovit svoji životní energii.

ZOO Mořský svět v Praze. Zdroj: Mořský svět Praha

Vládní opatření v rámci šíření COVID-19

Mořský svět je znovu otevřen od 24. 5. 2021. Vzhledem k vládním opatřením je expozice omezena na 46 návštěvníků v jeden okamžik. To je více než dost – netvoří se fronty a není potřeba ani rezervace předem. Je nutné dodržovat i ostatní vládní opatření jako nošení respirátorů ve vnitřních prostorách a rozestupy alespoň 2 metry. Zatím neprobíhají komentovaná krmení ani noční prohlídky. V prostorách je nainstalovaný speciální ozonizér, který dezinfikuje a čistí vzduch.

Vstupné:

Dospělí: 320 Kč
Děti do 80 cm: Zdarma
Děti do 100 cm: 80 Kč
Děti do 15 let: 200 Kč
Studenti do 26 let a senioři: 250 Kč
Rodinné vstupné (2+1): 760 Kč
Rodinné vstupné (2+2): 850 Kč

 

Místo:

Kraj: Praha
Okres: Praha
Město: Praha

Kontakt:

ZOO Mořský svět

Výstaviště Praha 7 Holešovice

Tel: +420 736 649 558
E-mail: info@morsky-svet.cz
Web: www.morsky-svet.cz

Krmení středové nádrže. Zdroj: Mořský svět Praha
ZOO Mořský svět v Praze. Zdroj: Mořský svět Praha
VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.