Navštivte Zoo Praha, pátou nejlepší zoo světa!

Zoo Praha
Navštivte 5. nejlepší ZOO světa! Foto: Petr Hamerník, Zdroj: Archiv ZOO Praha

V Zoo Praha na vás čeká nespočet zajímavých expozic, několik pavilonů, tisíce zvířat, lanová dráha i vláček pro děti a dospělé a mnoho dalšího. Posilnit se můžete v restauracích či občerstveních a odpočinout si v relaxačních zónách. Otevřeno má denně, včetně víkendů a svátků, od 9 hodin.

V roce 2018 zveřejnil největší cestovatelský server TripAdvisor žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, který vznikl hodnocením milionů uživatelů. Pražská Zoo se v tomto žebříčku umístila na 5. místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu. Vždyť už v roce 2008 ji časopis Forbes ohodnotil jako 7. nejlepší zoo na světě.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v dolní části pražské Troje. Byla oficiálně otevřená 28. září 1931 a jedná se o příspěvkovou organizaci, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. V zoo díky velmi členitému terénu najdete mnoho moderních pavilonů a expozic, které se snaží co nejvíce přiblížit přirozenému prostředí zvířat. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených druhů, z nichž k nejznámějším chovům patří bezesporu kůň Převalského.

Koně převalského
Koně Převalského v Zoo Praha. Foto: Miroslav Bobek, Zdroj: Archiv Zoo Praha

Zvířata a expozice Zoo Praha

Areál zahrady se otevíral s pouhými 200 zvířaty. V dnešní době se však může pyšnit 670 druhy a téměř 5000 kusy zvířat. Zoo se rozkládá na 60 hektarech, z nichž více než 50 hektarů zaujímají expozice se zvířaty.

Bylo by nemožné v tomto článku popsat všechny expozice a pavilony, které se v zoologické zahradě nacházejí, proto vám nastíníme alespoň ty nejnovější. Těšit se můžete např. na indonéskou džungli, ve které najdete krásné varany komodské, expozici lachtanů nebo také Opičí ostrov s oblíbenými gorilami.

Gorila nížinná-Zoo Praha
Gorily nížinné. Zdroj: Archiv Zoo Praha

Přijďte se podívat na unikátní gaviály indické do pavilonu Čamball nebo na nádherné slony do největší expozice v zoo, kterou je „Údolí slonů“. Obrovské výběhy o rozloze 7,5 tisíce metrů jsou pro slony indické ideálním prostředím. Mají zde k dispozici koupací jezera, písčité, hlinité i travnaté plochy. Mezi jedinečné expozice patří také Velemlokárium vybudované pro největší obojživelníky světa – velemloky čínské. Je zároveň věnováno Karlu Čapkovi a jeho Válce s mloky.

Gaviál indický-Zoo Praha
Gaviál indický. Zdroj: Archiv Zoo Praha

Zoo Praha se může pochlubit také nejkratší lanovkou v ČR. Měří pouze 110 metrů a byla postavena v roce 1970. Lanovka spojuje pavilon goril nížinných a koně Převalského. Kapacita je 720 osob za hodinu a jízda trvá pouhé 2 minuty.

Darwinův kráter s živočichy Austrálie a Tasmánie

Roku 2020 zoo otevřela mimořádnou expozici nazvanou Darwinův kráter. Název této expozice je inspirován stejnojmenným kráterem v Tasmánii, který vznikl po dopadu meteoritu zhruba před 700-800 tisíci lety. Expozice vám představí více než 20 druhů zvířat, z nichž nejvýznamnější jsou ohrožení ďábli medvědovití. Můžete je znát také pod označením tasmánští čerti.

Hned u Darwinova kráteru se můžete projít novou průchozí expozicí klokanů, kde se tato majestátná zvířata budou pást na trávníku bezprostředně vedle vás.

Kudy do Zoo Praha?

Zoo sídlí v městské části Praha-Troja, má proto výbornou polohu nedaleko centra Prahy a každých několik minut do ní jezdí autobus ze stanice metra Nádraží Holešovice. Pokud si chcete výlet zpestřit, můžete část cesty absolvovat tramvají, na kole, či pěšky přes park Stromovka. Svůj výlet můžete spojit také s plavbou parníkem po Vltavě nebo se do zoo dopravit přívozem přes řeku. Pro řidiče automobilů je přímo u zoo k dispozici několik parkovišť.

Pokud se rozhodnete využít městskou hromadnou dopravu, vyjeďte autobusem č. 112 ze stanice metra Nádraží Holešovice nebo z Podhoří (od přívozu). Další možností je autobus č. 236Podhoří nebo z Bohnic. K zahradě vás zaveze také tramvaj č. 17 ze sídliště Modřany na zastávku Trojská. Odsud se vydáte výše zmiňovaným autobusem č. 112.

Parkoviště u zoologické zahrady pojmou přibližně 850 aut. Kromě odstavného parkoviště u tunelu Blanka můžete využít i čtyři parkoviště v bezprostřední blízkosti zoo. Parkoviště pod Trojským zámkem, parkoviště u severního a jižního vchodu do zoo a parkoviště v ulici Pod Havránkou.

Fajn výlet v okolí: V Praze ještě zůstaňte a mrkněte se do Zoo Mořský svět, které je největším akváriem u nás.

Pavilon šelem
Návštěvníci u pavilonu šelem. Foto: Petr Hamerník, Zdroj: Archiv Zoo Praha

Za kolik do Zoo Praha?

Dospělí: 250 Kč
Děti od 3 do 15 let: 200 Kč
Studenti: 200 Kč
Důchodci, ZTP, ZTP/P: 150 Kč
Důchodci od 70 let: 1 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 4 děti): 800 Kč
Děti do 3 let: Vstup volný

 

Místo

Kraj: Praha
Okres: Praha
Město: Praha

Kontakt:

Zoologická zahrada hl. města Prahy

U Trojského zámku 120/3
171 00 Praha 7

Tel: +420 296 112 111
|E-mail: kontakt@zoopraha.cz
Web: www.zoopraha.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.