10 parádních výletů pro děti v Praze aneb od všeho trošku

Dítě na dřevěném krokodýlovi
Vaše děti si můžete na památku vyfotit na dřevěném krokodýlovi. Zdroj: Krokodýlí Zoo Praha

Zajímavé výlety pro děti v Praze se vždycky hodí, co říkáte? Inspirujte se nezvyklými nabídkami a ulehněte na fakírské lože nebo okuste svět různých klamů a iluzí. Poškádlete všechny své smysly. Projděte se krajinou kolem rybníků a zřícenin po naučných stezkách na rozhledny anebo poctěte návštěvou zubaté krokodýly či žraloky. Staňte se tvůrci animovaného filmu či zcela legálně poznejte trezor zevnitř a potěžkejte si pravé zlato!

Nový Svět pod Pražským hradem je nadmíru romantické místo, kde se zastavil čas. Říkáte si, že to by pro vaše ratolesti nic nebylo? Co kdyby se pokusili najít v tomto srdci Prahy roubenou chalupu? Dokonce se v ní dá i ubytovat. Během jejího hledání se cestou setkáte s řadou domovních znamení. Uvidíte dům U zlatého žaludu a další. Pokud budete mít dostatek sil, vyjděte si pak na Petřín.

Už jste někdy leželi na fakírském loži? Určitě to zkuste!

Muzeum Smyslů v Praze překvapí nejen děti. Vyměňte si tady obličej, projdete se vzhůru nohama po stropě, prozkoumáte kaleidoskop, vyfotíte se v konírně z 18. století, a kdo má zájem, může ulehnout na fakírské lože. Až si s dětmi užijete klamu a iluzí, vezměte je na procházku do zahrady Břevnovského kláštera a do baziliky sv. Markéty, kde spatří kryptu, ve které si budou připadat jako v dobrodružné pohádce.

Výlety pro děti v Praze: Krokodýli, moře, rozhledna, lanovka

Naučná stezka Dubeč vás provede přívětivou krajinou kolem rybníků, přes louku, kolem zřícené tvrze z 15. století až k přírodní památce Obora v Uhříněvsi. Pokud chcete dětem dopřát exotičtější zážitek, navštivte s nimi Krokodýlí Zoo Praha.

Rozhledna Cibulka v Košířích připomíná zříceninu, a to nejen dnes. Vypadala tak již na počátku 19. století, kdy byla vystavěna. Uvidíte z ní na Motol, sídliště Řepy a Kotlářku. Až si s dětmi u rozhledny pohrajete na rytíře a princezny, vypravte se na dálný východ. Ocitnete se tam při procházce lesoparkem Cibulka, v okamžiku, kdy stanete před čínským pavilonkem. Dětem se zalíbí i v Muzeu Karla Zemana.

Národní filmové muzeum NaFILM umožní vám a vašim dětem promítat film pomocí kličky, a dokonce se stanete tvůrci animovaného filmu. Až opustíte muzeum filmu, vychutnávejte si každou sekundu svého vlastního života a dopřejte si třeba jízdu lanovkou na Petřín.

Zoo Mořský svět Praha vás okouzlí bez ohledu na to, zda doma máte nebo nemáte akvarijní rybičku. Taková akvária v Čechách jen tak neuvidíte! Prohlédnete si žraloky a jiné ryby zblízka a v relaxační Vesmírné laguně načerpáte energii. Až si vaše děti užijí podmořského světa, ukažte jim vesmír v Planetáriu Praha.

Už jste viděli trezor České národní banky? Vydejte se do muzea!

Návštěvnické centrum ČNB připravilo pro děti i dospělé zábavnou expozici plnou her. Zcela legálně poznáte trezor zevnitř, zjistíte, jak dosáhnout měnové stability, a dokonce si potěžkáte i zlato. Po návštěvě ČNB je nejstylovější vydat se do Zlaté kapličky a prozkoumat zázemí Národního divadla.

Schwarzenberský palác patřící pod Národní galerii, může být místem, na něž jen tak nezapomenete! Vstupte do expozice Starých mistrů mezi díla Petra Brandla, Lucase Cranacha, Albrechta Dürera či Francisca J. Goyi. Zjistíte, že v umění se meze a ani věkové hranice nekladou. Aby byl výlet ještě dokonalejší, vypravte se s dětmi do Papilonie Praha. Žasněte tam nad uměleckými díly, jež mávají křídly.

Přírodní rezervace Divoká Šárka je příjemným místem k výletu pro holky i kluky a to v zimě i v létě. Jen kousek od ruchu Prahy se ocitnete ve skalní soutěsce, vystoupáte na skalní vyhlídku nebo si zaplavete v přírodním koupališti. Jsou-li vaši malí Ctiradové a Šárky zaměření spíš technicky, nechte je pohrát si v muzeu LEGA.

Rozhledna Doubravka na kopci Horka mezi Černým mostem a Hostomicemi vás uchvátí svým nezvyklým a křehkým zjevem. Do výšky 19 metrů vystoupejte po 98 schodech. Ukažte dětem, jak si vítr hraje s větrnou korouhvičkou a užijte si společně rozhledy z ptačí perspektivy. Ještě větší výhled vám poskytne Žižkovská televizní věž.

Kam dál v Česku na rodinné výlety s dětmi? Co tak zkusit probrouzdat s dětmi na Karlovarsku neobyčejná místa? Desítka našich tipů vám jistě přijde vhod.