Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku: Den plný folkloru a česko-slovenského přátelství

Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku
Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku. Foto: Martin Štecher

Již po osmnácté se sejdou z obou stran česko-slovenských hranic účastníci setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku. Kromě jedinečné vyhlídky z třetího nejvyššího vrcholu Bílých Karpat se mohou těšit na bohatý kulturní program plný folkloru. Akce se uskuteční v sobotu 22. července.

Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku je již tradiční a širokou veřejností oblíbenou společenskou akcí, kterou zahájí v 11 hodin bohoslužba, konaná přímo na hraniční čáře. Po jejím skončení bohoslužby pořadatelé zapálí vatru přátelství. Následuje pestrý kulturní program, na kterém mimo jiné k poslechu zahrají Heligonkáři z Kopanic. Samozřejmostí bude také možnost rozhlédnout se z ptačí perspektivy z vrcholu 22 metrů vysoké rozhledny na Velkém Lopeníku, v jejímž nejbližším okolí se bude celý program odehrávat.

Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku.
Bohoslužba u rozhledny na Velkém Lopeníku. Foto: Martin Štecher

Rozhledna na Velkém Lopeníku (911 m n.m.) je dřevěná stavba s kamennou základnou stojící na moravsko-slovenské hranici blízko obcí Lopeník, Březová a Nová Bošáca. Byla postavena v letech 2004 až 2005 jako symbol česko-slovenského přátelství.

Kam na Setkání u rozhledny na Velkém Lopeníku?

Kraj: Zlínský
Okres: Uherské Hradiště
Obec: Lopeník

Pořadatel akce

Obecní úřad Lopeník
Lopeník č.p. 211
687 67 Březová
Telefon: +420 725 415 781
E-mail: ou@obec-lopenik.cz
Web: www.obec-lopenik.cz