Šumavské Kašperské hory: Zažijte hudbu, historii a zábavu v Kašperských Horách!

Šumavksé Kašperské hory. Zdroj: Adam Hauner/https://commons.wikimedia.org/
Šumavksé Kašperské hory. Zdroj: Adam Hauner/https://commons.wikimedia.org/

Zažijte Šumavské Kašperské hory, jež slibuje víkend plný kultury, hudby a historie v malebných Kašperských Horách od pátku do neděle. Připojte se na tradičním kulturním festivalu, který slibuje nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

„Sklo žije“: Přijďte ho poznat!

Celá akce začíná v pátek odpoledne v 16:00 hodin v Kašperských Horách. Prvním bodem programu je vernisáž výstavy s názvem „Sklo žije!“ v galerii v budově radnice. Sklo je impozantním materiálem, který vás svou majestátností jistě ohromí. Následně proběhne oživená prohlídka kostela sv. Markéty, která vás vtáhne do bohaté historie tohoto místa. Večer si můžete vychutnat koncert kytarového virtuosa Štěpána Raka v kostele sv. Markéty, který završí první den akce.

Kostel svaté Markéty. Zdroj: Petr1888/https://commons.wikimedia.org/
Kostel svaté Markéty. Zdroj: Petr1888/https://commons.wikimedia.org/

Sobota plná zábavy, hudby a historie: Od průvodu až po barokní ohňostroj!

Druhý den akce, v sobotu, začíná ve 12:45 hodin průvodem, během kterého se projdete malebnými uličkami města. Od 13:00 hodin  se přesunete na hlavní pódium, kde proběhne slavnostní zahájení. Následovat budou hudební vystoupení, jako je hudební duo Flaškinet a loutkové divadlo Třemošná, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro milovníky hudby bude připraveno také vystoupení ZUŠ. Pro ty, kdo mají rádi historii a šerm, bude šermířské vystoupení od Clatonia Klatovy. Večer nabídne od 19:00 hodin bohatý kulturní program, zahrnující barokní divadlo Geisslers Hofcomoedianten a barokní hudbu od dua Š. Slavík a M. Čížková. Taneční vystoupení TS Power a Annínské ženy rozzáří parket. K tomu všemu bude také připraveno barokní divadlo na nádvoří radnice, vystoupení hudební skupiny Solitutticelli Cello Quartet a ohromující barokní ohňostroj. Den zakončí vystoupení Jarka Filgase Band.

Máte rádi procházky a historii? Připojte se ke komentované procházce „Cestou sklářů“, která se koná v neděli. Sraz je před radnicí v 9:00 hodin.

Kde se akce „Šumavské Kašperské hory“ koná?

Město Kašperské Hory
Náměstí 1
341 92
Kašperské Hory
Plzeňský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
8.-10. září 2023

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 376 503 413
E-mail: informace@kasphory.cz
Web: www.kasphory.cz