Tradiční české Vánoce: Poznejte magický svět od středověku po současnost!

Tradiční české Vánoce. Zdroj: Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Poskytla: Hana Fryčková.
Tradiční české Vánoce. Zdroj: Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Poskytla: Hana Fryčková.

Odkryjte kouzlo českých Vánoc od středověku po současnost na výstavě „Tradiční české Vánoce“ plné betlémů, ozdob a zvykoslovného pečiva od 9. prosince 2023 do 5. ledna 2024. Pro děti je připravena nová interaktivní trasa „Muzeem všemi smysly“, kde se smysly stanou průvodci do doby a prostoru. Akci korunuje adventní koncert písničkáře Jana Buriana. Přijďte zažít a sdílet tento magický okamžik Vánoc!

Odkryjte české Vánoce

Otevřete brány do magického světa českých Vánoc od středověku po současnost na tematické výstavě „Tradiční české Vánoce“. Zažijte jedinečnou atmosféru výstavy plné ozdob, betlémů, tradičního pečiva a dekorací, jak je známo ze starých českých domovů. Nechte se vtáhnout do zvyků a obyčejů, které zdobily svátky našich předků, a prožijte Vánoce prostřednictvím interaktivních koutků plných radosti a tradice.

Muzeem všemi smysly

Překvapení na vás čeká i s představením nové dětské interaktivní trasy, „Muzeem všemi smysly“. Užijte si několik samostatných exponátů a aktivit zaměřených na hmat, čich, zrak a sluch, které rozvíjejí smyslové vnímání nejen u dětí, ale i u zvídavých dospělých. Tato trasa vás zavede do světa, kde se smysly stávají průvodci do doby a prostoru.

Hudba a příběh

Akci korunuje autorská prezentace knihy a výstavy od L. Fedurcové s názvem „Tma je jen další druh světla“. Připojte se od 17:00 hodin na adventním koncertě písničkáře Jana Buriana, který vás zahřeje svými melodiemi a přivede vás do vánoční nálady.

Přijďte zažít, objevit a sdílet tento magický okamžik!

Kde se akce „Tradiční české Vánoce“ koná?

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici
Mariánský Týnec 1
331 41
Kralovice

Plzeňský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
9. prosince 2023- 5. ledna 2024

Vstupné:
Cena: 80,- Kč
Snížená cena: 60,- Kč
Rodinné vstupné: 200,- Kč

Kontakt

Tel.: +420 373 396 410
E-mail: info@marianskatynice.cz
Web: www.marianskatynice.cz
Facebook