Zimní výlety do krajských měst: To nejlepší z Hradce Králové!

Letecký snímek centra města Hradec Králové, východní Čechy. Zdroj: Karelj. CC BY-SA 3.0
Letecký snímek centra města Hradec Králové, východní Čechy. Zdroj: Karelj. CC BY-SA 3.0

Zimní výlety do krajských měst pokračují výletem do Hradce Králové. Prohlédněte si město českých královen z Bílé věže ve dne i v noci nebo vstupte do obřího akvária, kde se brouzdejte mlhou deštného pralesa. To musí být paráda! A navíc u toho budete v bezpečí a teple. Fascinující vesmír uvidíte a zažijete na Hvězdárně a planetáriu. Děti si pohrají v muzeu v Hradci Králové nebo v zábavném parku, který je určen maličkým od dvou let.  

Muzeum východních Čech: Dětské akce i odpočinek

Dětský ateliér v Muzeu východních Čech v Hradci Králové nabízí bezva místo pro hraní, tvoření a bádání v průběhu muzejních nedělí. Muzeum zve i do stálé expozice Cesty města. Stálá expozice ukazuje historií města od pravěku až po období první republiky. Vdechněte atmosféru života v jednotlivých obdobích a využijte multimediální interaktivní prvky.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové, průčelí historické budovy. Zdroj: Miroslav Beneš. CC BY-SA 4.0
Muzeum východních Čech v Hradci Králové, průčelí historické budovy. Zdroj: Miroslav Beneš.CC BY-SA 4.0

Park Tongo: Dobrodružná cesta oceánem

Park Tongo je zábavní park pro celou rodinu. Uskutečněte dobrodružnou cestu oceánem. Navštivte různé ostrovy a mořský svět. Ať je venku teplo nebo zima, přijďte se s dětmi bavit a dovádět. Překonávejte překážky a najděte si při tom nové kamarády.

Bílá věž: Výhled na město ve dne i v noci

Chcete zažít fantastický pohled na probouzející se město Hradec Králové? Nebo na něj shlížet při večerním soumraku plném světel a samozřejmě i během dne? Bílá věž je tím místem, odkud uvidíte věnné město českých královen jako na dlani, a dokonce z ní můžete pozorovat i vrcholky Krkonoš nebo Orlických hor. A ještě vás čeká jiný pohled, a to na oslňující skleněný model Bílé věže.

Bílá věž v Hradci Králové. Foto: Snežana Nikolić
Bílá věž v Hradci Králové. Foto: Snežana Nikolić

Obří akvárium Hradec Králové: Mezi rybami i v deštném pralese!

Pořádně se nadechněte a „ponořte“ se spolu s námi pod hladinu sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Obří akvárium Hradec Králové je největší svého druhu v České republice a obývají ho skutečné rarity. Kromě toho se budete moci projít mlhou deštného pralesa a dát si kávu ve společnosti dravých piraní.

Obří akvárium Hradec Králové. Foto: Obří akvárium
Obří akvárium Hradec Králové. Foto: Obří akvárium

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové: Přistálo u hvězdárny UFO?

Přeneste se na chvíli do jiné galaxie a prozkoumejte hvězdnou oblohu nad metropolí východních Čech. Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové vám svými dalekohledy ukáže fascinující svět nad námi, vesmírný prostor, jehož jsme součástí. Neméně zajímavá je architektonicky řešená budova digitálního planetária. Připomíná vám svým tvarem UFO? Vyrazte na výlet do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, stojí za to! Čeká vás virtuální cesta prostorem a časem, pozorování oblohy umělé i skutečné. Poznejte zákonitostí vesmíru!

Zdroj foto: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
Zdroj foto: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové