Čochtanova Třeboň 2023: Prožijte festival plný vodníků!

Čochtanova Třeboň 2023, ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com
Čochtanova Třeboň 2023, ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Navštivte festival Čochtanova Třeboň 2023 a prožijte nezapomenutelný zážitek plný pohádkového kouzla a dobrodružství. Tato skvělá událost se uskuteční od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna 2023 a slibuje víkend plný radosti a smíchu, které si rozhodně nenechejte ujít. Čeká vás setkání vodníků a dalších vodních tvorů. Událost chce připomenout postavu Werichova slavného vodníka Čochtana, ale také samotného Jana Wericha a jeho spolutvůrce a kamarády na život a na smrt z Osvobozeného divadla – Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka – prostřednictvím písniček, pohádek a divadelních scének.

Srdečný pozdrav od vodnického sněmu

Na nic nečekejte a přijďte už v pátek! Celý program nabídne širokou škálu aktivit pro všechny věkové skupiny a zvláště pak pro děti. Od 18:30 hodin se můžete těšit na vodnický sněm, kde se vodníci sejdou na Masarykově náměstí u kašny a srdečně pozdraví všechny návštěvníky z Třeboně.

Sobota v Zámeckém Parku: Poznejte kouzelný ráj pohádek a tvůrčích nápadů!

V sobotu dopoledne zavítejte do Zámeckého parku, kde na vás od 10:00 do 13:00 hodin čeká pohádkový svět. Zde si budete moci vyzkoušet vodnické kolo štěstí, navštívit vodnický kosmetický salón nebo se pokusit najít vodnický poklad. Ale to není zdaleka všechno! Čekají zde na vás i oblíbené pohádkové postavy jako Karkulka, Čerti, Princezny, a dokonce i Ježibaba. Nebojíte se? Tak dorazte! To vše proběhne v kouzelném prostředí Altánu v Zámeckém parku. Pro ty šikovnější vodníky bude také připravena celá řada tvůrčích dílen a inspirace od 10:00 do 13:00 hodin, kde se můžete naučit malovat, zdobit hrníčky a tvořit obrázky.

Staňte se Čochtickou superstar!

Odpoledne pokračuje hudebním Country Panoptikem, kde si můžete od 13.30 do 16.30 hodin užít skvělé písničky, které dodají dobrou náladu. Od 16:30 hodin se přesuňte na Velké zámecké nádvoří u kašny. Zazpívejte si na mikrofon, třeba z vás bude vodnická superstar! Pro ty kreativnější tu bude módní přehlídka nejvtipnějších vodnických kostýmů.

Čochtanova Třeboň: Odvážíte se do zelené?

Den zakončí průvod vodníků k rybníku Svět, který začíná v 17:30 hodin na Velkém zámeckém nádvoří u kašny. Pokud dorazíte v zeleném, máte nárok na něco dobrého, takže neváhejte a oprašte zelené hábity! Bude to stát za to!

Rozloučení doprovázené zpěvem a úsměvem

Nezapomeňte se přijít rozloučit ke kašně na Velké zámecké nádvoří. V neděli 13. srpna od 11:00 hodin tu zazní písničky s kytarou a veselými zpěvy, které ukončí tento pohádkový víkend s úsměvem.

Navštivte Čochtanovu Třeboň 2023, kde vás čeká nevšední zážitek plný magie, radosti a samozřejmě vodníků!

Kde se festival Čochtanova Třeboň koná?

Státní zámek Třeboň – zámecký park, velké nádvoří

Zámek 115
Třeboň
379 01
Jihočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
11. – 13. srpna 2023

Vstupné:
Vstupné zdarma
Soutěže a hry pro děti: 50,- Kč

Kontakt

Tel.: +420 384 721 193
Email: trebon@npu.cz
www.zamek-trebon.cz

Akce vztahující se k tomuto výletu