Hrad Loket na vědomost dává, dorazte již po devětadvacáté na Středověké slavnosti purkrabího Půty!

Slavnosti purkrabího Půty, zdroj: Marketing HRAD LOKET, o.p.s.
Slavnosti purkrabího Půty, zdroj: Marketing HRAD LOKET, o.p.s.

Přijďte nasát atmosféru starých časů. Již po devětadvacáté budou na hradě Loket a v podhradí probíhat Středověké slavnosti purkrabího Půty. Celodenní pestrý program bude probíhat v sobotu 12. srpna a v neděli 13. srpna od 10 do 18 hodin. Čeká vás notná dávka historie a samozřejmě i zábavy!

Uzřete výcvik templářských rytířů a mnohem více!

Navštivte nádvoří hradu Loket, kde se bude tančit, hrát, šermovat a středověcí řemeslníci ohromí návštěvníky svou zručností. Program zahájí slavnostní salvou Sbor loketských ostrostřelců. Hlavní scénu kolbiště pod hradem, opanují rytíři ze spolku Štvanci, kteří předvedou výcvik templářských rytířů a ukážou svou zdatnost při turnaji na koních. Dále vás čeká jedinečný zážitek, kdy budete moct na vlastní oči vidět výcvik dravců, praporovou show a vyzkoušíte si své lukostřelecké dovednosti.

Středověká krčma nabízí někdejší krmě

Nezapomeňte navštívit středověkou krčmu na slavnostech Purkrabího Půty, kde pro vás bude nachystáno dobré jídlo, které budete moct zapít lahodným mokem. Připravte své chuťové pohárky na ručně vyráběné pokrmy z regionálních potravin od farmářů a drobných pěstitelů. Chcete ochutnat to, co jedla šlechta či chudina? Není problém! Navštivte hradní nádvoří a získejte jedinečnou příležitost okusit jejich krmě.

Pro raubíře věku malého jest zajímavý program přichystán

I vy nejmenší určitě dorazte! Čeká vás totiž mnoho zajímavého. V kejklířské školičce se naučíte působivé kousky, můžete si vyzkoušet, jak si děti hrávaly ve středověku a na památku si odnést svůj výrobek. Pro ty z vás odvážnější, kteří se nebojí budoucnost svou poznati, je přichystána madam věštkyně. Ve stáncích slavnostních bude spousty ručně vyráběných dárkových předmětů. Ve Freskovém sále se můžete těšit na pohádky, veselé pověsti a teskné balady, které potěší jak drobotinu, tak dospělé. Na památku se můžete vyfotit ve fotokoutku, kde se i Vy na chvíli stanete princeznou a rytířem.

Kde se Slavnosti purkrabího Půty konají?

Hrad Loket, o.p.s.
Zámecká 67
357 33 Loket
Karlovarský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:

12. – 13. srpna 2023, 10:00 – 18:00 hodin

Vstupné:

Zlevněné: 120,- Kč
Dospělí: 170,- Kč
Rodinné: 450,- Kč

Kontakt

Tel.: +420 352 684 648
+420 606 112 242
E-mail: infocentrum@loket.cz
www.hradloket.cz