Colores Flamencos: Zažijte Olomouc ve víru španělských rytmů a tanců

Colores Flamencos Olomouc
Colores Flamencos Olomouc. Foto: Michal Léhar

Víno, paella, flamenco a kastaněty. Taková je tradičně představa, kterou si spojujeme se Španělskem. A právě to a ještě mnohem více nabízí Colores Flamencos Olomouc – největší festival flamenca a iberoamerické kultury ve střední a východní Evropě. Od čtvrtka 27. července až do neděle 30. 7. prostoupí hanáckou metropoli španělské rytmy, vůně a chutě.

Živá hudba, tanec, taneční workshopy, španělská kinematografie, koncerty jazzové, latinsko-americké i klasické hudby, skvělá paella a úžasná vína. To vše slibuje festival Colores Flamencos Olomouc, který se těší velké oblibě. Každoročně se jej zúčastňují přední světoví tanečníci flamenca. Letošní 15. ročník přivítá umělce ze šesti zemí.

Ve víru flamenca
Ve víru flamenca. Foto: Michal Léhar

Festival potrvá čtyři dny a španělskou kulturu naservíruje na několika místech města. Zlatým hřebem bude sobotní galavečer, který proběhne v open-air formátu na Horním náměstí Olomouce. Na ten tu obvykle chodí tisíce lidí a prostor před sloupem Nejsvětější Trojice vždy opanuje báječná atmosféra. Letos tu bude hlavní hvězdou fenomenální španělský kytarista Carlos Piñana, kterého doprovodí další kolegové a také tanečníci.

Stejně jako loni bude na veškerý program festivalu vstup zdarma!

Podrobnější informace o programu najdete na stránkách pořádající agentury Friendly and Loyal.

Místo konání akce

Kraj: Olomoucký
Okres: Olomouc
Město: Olomouc

Pořadatel akce

Friendly&Loyal s.r.o.
Ondřejova 13
779 00 Olomouc
Tel.: +420 734 619 329
E-mail: info@floyal.cz
Web: www.floyal.cz