Fajtův kopec: Navštivte na Vysočině rozhlednu připomínající šroubovici DNA

Fajtův kopec a rozhledna
Rozhledna Fajtův kopec, Kraj Vysočina. Foto: Antonín Skryja

Město Velké Meziříčí se může pochlubit zvláštním unikátem, kterým je rozhledna Fajtův kopec. Rozhledna na Fajtově kopci tvarem připomíná šroubovici DNA! Vyšlápněte si na vyhlídkovou věž, která je navíc v noci krásně barevně osvětlená, což ji přidává na ještě větší přitažlivosti.

Jedinečnou kovovou věž vysokou šestatřicet metrů najdete nad sjezdovkou ve SKI Areálu Fajtův kopec. Je výrazným dominantním prvkem vrcholu a milovníci výšek určitě ocení panoramatický výhled do širokého okolí. K rozhledně se dostanete snadno z dálnice D1, autem je možné přijet až téměř k samotné rozhledně, kde se nachází velké parkoviště.

Pokud zdoláte 175 schodů na vrchol rozhledny, naskytne se vám výhled do dalekého okolí. Uvidíte nejen krásnou krajinu, přilehlé vesnice a městečka, ale i dálnici D1, která výhledu přidává punc výjimečnosti. K doplnění vyhlídkového zážitku jsou na plošině nainstalované panoramatické mapy s okolními významnými místy

Nebojte, při výstupu po schodech nahoru je k dispozici několik malých odpočívadel, takže s přestávkami se lze na vyhlídku dostat poměrně pohodlně. Pokud si schody pořádně prohlédnete, zjistíte, že na většině je na štítku uvedeno jméno sponzora

Rozhledna Fajtův kopec
Rozhledna Fajtův kopec, Kraj Vysočina. Foto: Antonín Skryja

Tato železná rozhledna, jež byla otevřena v červnu 2015, získala titul Rozhledna roku 2015 a také se stala nejoblíbenější rozhlednou roku 2017.

Pokud by vám po návštěvě této jedinečné rozhledny zbývala ještě síla a energie, určitě navštivte také další památky v okolí. Především v centru Velkého Meziříčí, které bylo prohlášeno památkovou zónou, můžete obdivovat další skvosty tohoto historického města. Například zámek, kostel sv. Mikuláše, radnici, nebo židovské synagogy.

Turistické informace – rozhledna Fajtův kopec

Rozhledna je otevřena denně od 5.00 do 22.00 hodin.

Vstupné: 20 Kč za osobu.

Na rozhlednu se dostanete přes samoobslužný automat, který přijímá bankovky a mince do hodnoty 200 Kč.

V podsadě rozhledny je k dispozici i veřejné wc, úschovna a půjčovna sportovních potřeb a doplňkový prodej suvenýrů a balených nápojů i potravin. Přes léto je možné využít nabídku místní restaurace.

Tip na výlet: Nemáte dost výhledů do kraje? Pak zkuste Velké Meziříčí, kde budete mít okolí jako na dlani. 

Kde rozhlednu Fajtův kopec najdete? 

Kraj: Kraj Vysočina
Okres: Žďár nad Sázavou
Město: Velké Meziříčí

Kontakt

SKI KLUB Velké Meziříčí s.r.o.
Fajtův kopec 1741
594 01 Velké Meziříčí

tel.: 420 566 523 458
e-mail: info@skivm.cz
www.skivm.cz

výhledy Fajtův kopec
Výhled z rozhledny, Fajtův kopec, Kraj Vysočina. Foto: Antonín Skryja
VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.