Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze: Poznejte budoucnost skrz filmové plátno!

Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze. Zdroj: Future gate, poskytnul: Ing. Mgr. Andrej Štůla
Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze. Zdroj: Future gate, poskytnul: Ing. Mgr. Andrej Štůla

Zažijte nevšední svět science fiction na vlastní kůži. Future Gate je jedinečnou příležitostí prozkoumat filmové i vědecké odvětví budoucnosti. Sledujte nejnovější sci-fi filmy, setkejte se s významnými hosty, a nechte se zaujmout přednáškami o moderních technologiích. 

Festival Future Gate: Špičkové sci-fi filmy a nejen to!

Připravte se na šest nejzajímavějších filmů z hlavní soutěže, které nabídnou odlišné pohledy na budoucnost a nová témata. Těšit se můžete na snímky, které režírovali Sophie Barthes, Eddie Alcazar, Nicolas Giraud a další. Nabízí se vám jedinečná příležitost prozkoumat, jak věda a technologie ovlivňují naši budoucnost prostřednictvím filmového umění.

Legendy žánru sci-fi

Navíc se můžete těšit na legendy žánru, jako je Scanners Davida Cronenberga a Paula Verhoevena. Festival nabídne také dokumentární filmy, které zkoumají témata vesmírné kolonizace a představují vám fascinující pohledy na budoucí život lidstva.

Tak neváhejte a přijďte na Future Gate, abyste si užili nezapomenutelný filmový zážitek!

S kým se můžete setkat?

Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze. Zdroj: Michael Koschinski/https://commons.wikimedia.org/
Michael Ironside. Zdroj: Michael Koschinski/https://commons.wikimedia.org/

Na festivalu Future Gate se můžete těšit na několik zajímavých osobností. Mezi nimi je kanadský herec Michael Ironside, který se proslavil výraznými rolemi ve filmech jako „Scanners“ a „Hvězdná pěchota.“ Dále vás český umělec a choreograf Yemi A.D., který se stal členem posádky dearMoon, první civilní vesmírné mise kolem Měsíce. Aleš Svoboda, český bojový pilot, zase uspěl ve výběrovém řízení Evropské kosmické agentury a stal se prvním astronautem samostatné České republiky. A konečně Nicolas Giraud, talentovaný francouzský herec, režisér a scenárista, představí svůj druhý celovečerní film „Astronaut.“

Beseda „Česko ve vesmíru“

Těšit se můžete na inspirující doprovodný program včetně besedy „Česko ve vesmíru“ s Alešem Svobodou a Yemi A.D., kterou moderuje Martin Veselovský. Tato beseda vám odhalí, jaké dovednosti museli prokázat, aby se stali astronauty, co vše je čeká na jejich misi a jaká nás vlastně čeká budoucnost pilotovaných letů a turistiky do vesmíru.

Výstavy a umělecké instalace: Cesta vesmírem historií a současností

Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze. Zdroj: Les Bossinas/https://commons.wikimedia.org/
Festival sci-fi filmů Future Gate v Praze. Ilustrační foto. Zdroj: Les Bossinas/https://commons.wikimedia.org/

Chybět nebudou ani fascinující výstavy a umělecké instalace. V pasáži Lucerna a brněnské hvězdárně budou vystavena grafická díla amerického futurologa Roye Scarfa, jehož vizionářské pohledy na lidský život ve vesmíru ohromovaly ve 60. a 70. letech minulého století.  Jak naše představy o budoucnosti vesmíru utvářely naše současné vidění? Ve středu 27. září 2023 můžete zažít uměleckou exhibici skupiny DRAWetc. V pasáži Lucerna se budou přímo před vašima očima v rychlosti tvořit umělecká díla, což je zážitek, který vás zaručeně nadchne.

Nenechte si ujít Průvod/Cosplay a oslavu!

Star Wars. Ilustrační foto. Zdroj: Public domain/https://commons.wikimedia.org/
Star Wars. Ilustrační foto. Zdroj: Public domain/https://commons.wikimedia.org/

Odpoledne 28. září 2023 se fanoušci sci-fi setkají v Praze v kostýmech svých oblíbených hrdinů ze světa Hvězdných válek, Star Trek a dalších. Můžete být mezi nimi a společně se můžete vydat do Lucerny, kde proběhne tematický pub kvíz, křest komiksu Černobyl pád atomgradu a večerní hudební party s Dj Soda. Přijďte v kostýmu svého nejoblíbenějšího sci-fi hrdiny a užijte si skvělou atmosféru a zábavu jubilejní desáté edice festivalu Future Gate!

Výjimečný hudební zážitek, inspirativní příběhy a unikátní pohledy na vesmír

Nejenže se můžete těšit na tradiční koncert Pražského filmového orchestru, ale také na nový a zábavný event s názvem „Fuck Up Night“, kde úspěšní a známí lidé představí své neúspěchy zábavnou formou. Mezi hosty budou filmový kritik Kamil Fila, herec Jiří Hána a módní návrhářka Monika Vaverová.

Future Gate se špetkou vědy

Festival nabídne také besedy s hosty ze světa vědy, jako je kosmický architekt Tomáš Rousek, Marek Skarka z Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky nebo Julie Dobrovolná z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Můžete se těšit na inspirativní příběhy a unikátní pohledy na vesmír od těch nejjasnějších myslitelů. Přijďte a získejte nové znalosti a inspiraci na 10. ročníku festivalu Future Gate!

 

Kde se Festival Future Gate koná?

Kino Lucerna
Vodičkova 704
110 00
Praha 1
Kraj Praha

Datum akce a vstupné

Datum akce:
26. září – 2. října 2023

Vstupné*:
Vstupenka/film: 140,-Kč

Kontakt

E-mail: hello@futuregate.cz
Web: www.futuregate.cz
Facebook

*Studenti: 120,-Kč
*Je možné zakoupit výhodné vstupenky na více filmů.