Svatováclavské slavnosti piva v Ostravě: Degustujte a vyberte nejlepší pivovar

Svatováclavské slavnosti piva
V budově zámečku v Zábřehu se nachází hotel, vyhlášená restaurace a pivovar Pikard. Zdroj: Zámek Zábřeh

V největším ostravském obvodu, Ostravě-Jih, i letos potečou litry dobrého piva. Svátek svatého Václava je zde tradičně zasvěcen ochutnávce zlatavého moku. Kromě něj si však na Svatováclavských pivních slavnostech můžete užít i spousty kvalitní muziky a také zábavy pro děti a dospělé.

Zámeček v Ostravě-Zábřehu bude také letos středem dění oblíbených Svatováclavských pivních slavností. Ty se v jeho areálu a přilehlém okolí budou konat ve středu a čtvrtek 27.–28. září.

Zhruba 25 malých pivovarů se vám představí v rozmanité degustační přehlídce. Také letos se bude hledat ten nejlepší pivovar Svatováclavských pivních slavností, tak si připravte své chuťové pohárky na správnou volbu!

Na své si ale přijdou také milovníci dobrého jídla. Kromě již tradičního hudebního zážitku pořadatelé i letos připravili rozmanitý historický program nebo zónu pro děti, plnou her, soutěží, malování na obličej a kreativních dílen.

Svatováclavské slavnosti piva: Pivo na charitu

Ani tentokrát nebude na slavnostech chybět charitativní čepování. V letošním roce se bude čepovat na pomoc rodině Ruibarových, která kvůli tragédii přišla o tatínka a manžela. Výtěžek z vyčepovaného piva rodina použije na zajištění nákladů na provoz domácnosti a na podporu kroužků a koníčků všech dětí tak, aby i přes výpadek příjmu po úmrtí tatínka mohly pokračovat v aktivním životě a rozvoji svých osobností. Tak až budete na pivních slavnostech, nezapomeňte se zastavit u charitativního stánku a příspět na dobrou věc! S příběhem rodiny Ruibarových se můžete blíže seznámit zde.

Program

Středa 27. 9.
14:30 | Grog
15:30 | Průvod sv. Václava
17:00 | Civilní obrana
19:00 | INÉ KAFE
21:00 | Vypsaná fixa

Čtvrtek 28. 9.
13:00 | historický program
15:00 | Babylon
17:00 | Smola a Hrušky
19:00 | Anna K.

Svatováclavské slavnosti piva v Ostravě
Svatováclavské pivní slavnosti v Ostravě. Zdroj: Zámek Zábřeh

Kde se Svatováclavské slavnosti piva konají?

Zámek Zábřeh
U Zámku 1
700 30 Ostrava
Moravskoslezský kraj

Datum a vstupné

27. září 2023 – 28. září 2023

Cena: zdarma

Kontakty

Kulturní zařízení Ostrava-Jih
Tel.: +420 607 063 685
E-mail: ktrio@kulturajih.cz
Web: www.kulturajih.cz