Svatý Prokop a jeho klášter: Navštivte interaktivní program s návaznou tvůrčí dílnou nejen pro rodiny s dětmi!

Svatý Prokop a jeho klášter: Interaktivní program s návaznou tvůrčí dílnou nejen pro rodiny s dětmi. Zdroj: Klášter Sázava, poskytla: Martina Štědrová
Svatý Prokop a jeho klášter: Interaktivní program s návaznou tvůrčí dílnou nejen pro rodiny s dětmi. Zdroj: Klášter Sázava, poskytla: Martina Štědrová

Klášter Sázava, svatostánek svatého Prokopa, nabízí speciální interaktivní prohlídku prostor a k tomu si pro vás připravil mnoho tvůrčích aktivit. Navštivte nejpozoruhodnější poutní místo v Čechách a nechte se okouzlit naprosto unikátní atmosférou.

Přijďte a poznejte program s pracovním názvem „Svatý Prokop a jeho klášter“, který vám nabídne dvojí zážitek.

Poznejte klášter svatého Prokopa zpěvem!

V první části se můžete těšit na speciální prohlídku nejcennějších prostorů bývalého kláštera, jako jsou kapitulní síň, opatská kaple, bývalá jídelna a křížová chodba. Prohlídka je interaktivní, čeká na vás i plnění hravého úkolu. Tato část programu trvá 30-35 minut.

"Klášter
Interaktivní díly prr děti. Zdroj: Klášter Sázava, poskytla: Martina Štědrová

Svatý Prokop a jeho klášter: Buďte tvůrčí!

Druhá část prohlídky je velmi tvůrčí, můžete si vybrat, co vás zajímá a vytvořit si vlastní suvenýr nebo upomínku inspirovanou klášterem sv. Prokopa. Druhá část má délku cca 60 minut. Z tvůrčích činností vás čeká například archeodílna, písařská dílna či bylinková dílna.

"Klášter
Zdroj: Klášter Sázava, poskytla: Martina Štědrová

Klášter Sázava přivítá každého

Program je vhodný pro rodiny s dětmi, mezigenerační skupinky i individuální návštěvníky. Maximální počet ve skupině činí 15 osob. Možnost rezervace je k dispozici emailem na sazava@npu.cz nebo telefonicky na čísle +420 725 875 946, nebo osobně. Pokud máte děti mladší 4 let, najdou i ony vyžití! Jsou pro ně připravené zábavné aktivity. Materiály a nástroje budou poskytnuty, a dokonce i poutní pláště, ve kterých středověcí poutníci putovali po poutních místech Evropy. Děti i dospělí je mohou nosit během programu.

Přijďte a prozkoumejte krásu kláštera sv. Prokopa!

"Klášter
Děti v klášteře. Zdroj: Klášter Sázava, poskytla: Martina Štědrová

Kde se program Svatý Prokop a jeho klášter koná?

Klášter Sázava
Sázava 72
285 06
Sázava

Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
28. září 2023, 10:15 – 12:15 hodin
27. října 2023, 10:15 – 12:15 hodin

Vstupné*:
120,-Kč/osobu

Kontakt

Tel.: +420 725 875 946
E-mail: sazava@npu.cz
Web: www.klaster-sazava.cz

*Pro děti 0 až 3 roky a 364 dní: zdarma