Přijďte zažít unikátní výstavu „Museum pro futuro“ v Muzeu Mělník!

Museum pro futuro. Zdroj: Regionální muzeum Mělník
Museum pro futuro. Zdroj: Regionální muzeum Mělník

Na exteriérové výstavě Museum pro futuro získáte možnost nahlédnout do světa architektonických návrhů studentů Katedry architektury FSv ČVUT Praha. Tématem těchto návrhů je revitalizace bývalého kapucínského kláštera, který dnes slouží jako sídlo Regionálního muzea v Mělníku.

Poznejte architektonické vize: Revitalizace kapucínského kláštera studenty ČVUT

V rámci výstavy Regionálního muzea Mělník budete moci prozkoumat ideové architektonické návrhy studentů Katedry architektury FSv ČVUT Praha, kteří byli aktivně zapojeni do přípravy a vypracování návrhu využití a úprav objektu kapucínského kláštera v rámci výuky ateliérové tvorby v programu Architektura a stavitelství. Během školního roku studenti objekt několikrát navštívili, a vedení muzea naopak zavítalo mezi studenty. Sdělovali si vzájemně své potřeby a představy, a to vše se promítlo do jejich návrhů.

Setkání s autory návrhů a slavnostní zahájení této inspirativní výstavy proběhne v pondělí 25. září 2023 v 17:00 hodin na náměstí Míru v Mělníku.

Museum pro futuro: Studenti coby tvůrci budoucnosti historického místa

Studenti zkoumali současný, avšak nepříliš funkční provoz vzhledem k aktuálním možnostem prostoru. Výsledkem byly studentské architektonické studie, které zahrnují návrhy na celkové urbanistické pojetí muzejního komplexu, včetně využití objektů a pozemků, potenciální stavební úpravy, analýzu vazeb budovy muzea na historické centrum města a provozní schéma s důrazem na atraktivitu pro návštěvníky.

Přijďte se inspirovat a podpořit mladé architekty ve vytváření nových vizí pro tento výjimečný prostor!

Kde se „Museum pro futuro“ koná?

Regionální muzeum Mělník
náměstí Míru 54/20
276 01
Mělník
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
25. září – 25. října 2023, od/do 17:00 hodin

Vstupné:
volné

Kontakt

Tel.: 315 630 922
E-mail: muzeum@muzeum-melnik.cz
Web: www.muzeum-melnik.cz