Gastronomický večer v Klášteře Premonstrátů Teplá: Přijďte, ochutnejte a objevte místní lahůdky a vína!

Gastronomický večer. Zdroj: Alan Remeš ARZO, poskytl: Alan Remeš
Gastronomický večer. Zdroj: Alan Remeš ARZO, poskytl: Alan Remeš

Přijďte a zažijte gastronomický večer dne 7. října 2023 v nádherném prostředí KLÁŠTERA PREMONSTRÁTŮ TEPLÁ. Tento nezapomenutelný večer je koncipován jako pětichodové menu provázené komentovanou degustací.

 

Zážitková gastronomie v Klášteru Premonstrátů Teplá vám nabídne naprosto unikátní menu. Již tradičně je inspirováno místními tradicemi, zatímco vína pocházejí z vyhlášených vinic a vinařství mimo tuto oblast.

Nápoj na přivítanou a smyslný předkrm

Gastronomický večer začíná nápojem na přivítanou, následuje studený předkrm kuřecí terinka foie gras s doprovodem silného masového jus. K tomu si můžete vychutnat lahodné Chardonnay Moulin de Gassac, které dokonale doplní tuto lahůdku.

Liškajda z Krušných hor

Další část večera přinese Krušnohorskou polévku Liškajdu, která vás okouzlí svou chutí. K této pochoutce si můžete vychutnat Pinot blanc Réserve od Gustave Lorentze, které jí dodá další vrstvu chuti.

Okouzlení lososovým pstruhem

Lososový pstruh s jemnou červenou čočkou a cibulovým salátkem bude dalším chodem večera, a k tomu si můžete dopřát skvělý Rosace z Ventoux rose od Marrenon.

To je ale kanec!

Hlavním jídlem bude kančí ragú s vínem, glazovaná mrkev a jáhlové škubánky. K tomuto mistrovskému kousku si můžete vybrat Chateau Carbonneau Sequoia Bordeaux St Foy.

Závěr v duchu lívanečků

Na závěr večera budou servírovány sladké pohankové lívanečky s borůvkovým žahourem, vanilkovou zmrzlinou a borůvkovým crumble. Tento dezert bude doprovázen sklenkou sektu.

Gastronomický večer. Zdroj: Alan Remeš ARZO, poskytl: Alan Remeš
Gastronomický večer. Zdroj: Alan Remeš ARZO, poskytl: Alan Remeš

Auto nechte doma!

Vzhledem k tomu, že na akci se podávají vína, je doporučeno nepoužívat vlastní vozidlo. Pokud potřebujete dopravu, neváhejte kontaktovat organizátory akce, rádi vám za příplatek dopravu zajistí.

Co vše je v ceně?

Cena večeře činí 1960,-Kč za osobu a zahrnuje přípitek na přivítanou, pět chodů pokrmů, ke každému sklenici vybraného vína a kávu na přání.

Roztančete své chuťové pohárky v úchvatném prostředí Kláštera Premonstrátů Teplá!

 

Kde se Gastronomický večer koná?

Klášter Teplá
Klášter Teplá 210
Postřelí
364 61

Karlovarský

Datum akce a vstupné

Datum akce:
7. října 2023

Vstupné:
1960,-Kč

Kontakt

E-mail: arzo/zavináč/arzo.cz