Geolokační hra Sedm klíčů Ostravy: Projděte se Ostravou a objevte poklad

Ostrava
Penguin9, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Spojte návštěvu Ostravy s tematickou geolokační hrou a seznamte se s historií vzniku tohoto třetího největšího města v České republice. Před 100 lety vznikla Velká Ostrava sloučením Moravské Ostravy s okolními obcemi a vy máte možnost tyto dnešní ostravské obvody zábavnou formou prozkoumat v rámci geolokační hry Sedm klíčů Ostravy. V cíli vás čeká zasloužená odměna.

V geolokační hře Sedm klíčů Ostravy máte za za úkol objevit sedm klíčů (indicií) v sedmi ostravských obvodech či částech, které se v lednu roku 1924 staly základy nově vzniklého moravského velkoměsta – takzvané Velké Ostravy. Tyto klíče vás dovedou na místo, kde se ukrývá poklad.

Pohybovat se budete v outdoorovém terénu i online prostoru a zjišťovat, o který městský obvod či část Ostravy se jedná. Nápovědou vám budou texty k sedmi zastavením, které najdete zde.

Ostrava s katedrálou Božského Spasitele
Ostrava s katedrálou Božského Spasitele. Foto: Lukáš Mižoch. Zdroj: Wikimedia Commons, CC BY 3.0

Pak musíte přímo v terénu objevit místo, ze kterého byla pořízena přiložená fotografie. Na tomto místě se pořádně rozhlédněte a hledejte v okruhu zhruba 10 metrů tabulku s klíčem (indicií). „Je velikosti 15×15 cm, na ní je hodnota klíče (indicie), symbol akce Velká Ostrava a QR kód, který vás propojí s historií dané lokality,“ upřesňuje Bohdan Volejníček z Knihovny města Ostravy, která akci pořádá.

Získané klíče následně vložte do souřadnic a ty vám prozradí místo, kde se nalézá poklad. Dostat se k němu můžete od pondělí až do soboty. V pokladnici vás mimo jiné čeká i speciální bonusové razítko akce Velká Ostrava.

Jestli vše projdete najednou, nebo postupně ve chvílích volna, pěšky, na kole, MHD či autem, záleží už čistě na vás. Času na to máte dost – hra probíhá od 15. ledna až do 15. června 2024.

Nová radnice Ostrava. Foto: Pixabay.com
Nová radnice Ostrava. Foto: Pixabay.com

Kontakty na pořadatele

Knihovna města Ostravy
28. října 289/2
702 00 Ostrava
Tel. :+420 599 522 611
E-mail: volejnicek@kmova.cz
Web: www.velkaostrava.cz