Hurá na prázdniny – hned po vysvědčení přijďte do lanového centra!

Lanové centrum ve Veselí nad Moravou. Zdroj foto: lanove-veseli.cz
Lanové centrum ve Veselí nad Moravou. Zdroj foto: lanove-veseli.cz

V poslední školní den se v přístavu Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou otevře nové lanové centrum. V pátek 30. června, v pravé poledne, ho přijďte s dětmi zdarma vyzkoušet. Kromě lanového centra můžete zavítat také na nedaleké koupaliště a vyzkoušet zábavné atrakce v přilehlém zámeckém parku.

Vyhlídková věž ve tvaru majáku je dominantou nového vícegeneračního lanového centra ve formě 3D bludiště. Design atrakce připomíná vodní svět a zapadá do celého konceptu lokality přístavu Baťova kanálu. „Návštěvníci se dostanou až do výšky jedenácti metrů, kdy z válcovitých domečků vedou lávky chráněné sítěmi. Překážky mezi lávkami symbolizují např. chaluhy, rybí hejno, bubliny, rybářskou síť nebo lekníny. Nové 3D bludiště je určené pro děti od čtyř let, ale nosnost je uzpůsobená i pro dospělé. Rodiče si tak mohou projít jednotlivé atrakce se svými dětmi,“ láká do nového centra jednatelka provozující společnosti Andrea Husáková.

Celá lokalita se postupně mění

Ve veselském přístavu najdete novou provozní budovu s informačním centrem, dokončenou na jaře. Soukromý investor také realizuje stavbu ubytovacího zařízení se stovkou lůžek. Město chystá navýšení kapacity parkoviště pro osobní auta i autobusy, v příštích letech rovněž rozšíření přístavu, který pojme na osm desítek rekreačních plavidel. „Projekt lanového centra vnímáme jako další výrazné zatraktivnění nabídky služeb v přístavu ve Veselí nad Moravou, které nabídne zajímavou adrenalinovou výzvu všem věkovým generacím,“ uvedl veselský starosta Petr Kolář.

Hurá do lanového centra!

Lanové centrum není jen nový areál s další adrenalinovou atrakcí, ale také místem určeným ke trávení volného času a společenským setkáváním. „Plánujeme například tematické dny s doprovodným programem, ať už při příležitosti prvního školního dne nebo při hodech. Areál bude možné využívat třeba i pro narozeninové oslavy,“ přiblížila plány Andrea Husáková. Za podobou lanového centra stojí brněnský ateliér UniPark, který vyprojektoval i oblíbené bývalé 3D bludiště u hodonínské zoologické zahrady.

Výstavba nového vícegeneračního lanového centra je finančně podpořena dotací v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech z Ministerstva pro místní rozvoj.

Kde se lanové centrum nachází?

Město: Veselí nad Moravou
Okres: Hodonín
Kraj: Jihomoravský kraj
Web: https://lanove-veseli.cz
www.facebook.com/lanoveveseli