Jak si zajistit zdravý a pohodlný spánek na cestách?

Vyberte si ty správné matrace pro pohodlný spánek na cestách. Zdroj foto: https://unsplash.com/
Vyberte si ty správné matrace pro pohodlný spánek na cestách. Zdroj foto: https://unsplash.com/

Cestujete rádi karavanem či obytňákem a řešíte, jak se dobře vyspat? Základem je správná matrace. Poradíme, jakou matraci vybrat, ať už budete přespávat v autě, karavanu, na jachtě, nebo v kamionu.

Abyste se vyspali dobře i ve svém dočasném domě na čtyřech kolech, bezesporu budete potřebovat kvalitní matraci. Pokud máte svou oblíbenou v požadované tvrdosti a typu matrace doma, zvažte nákup matrace na míru. Mnoho prodejců dokáže zajistit potřebný atypický rozměr. Zkuste oslovit např. https://www.vyspimese.cz/, kde vám budou při výběru vysoce nápomocni.

Vybrat si můžete téměř jakýkoliv typ matrace

V prvé řadě berte v potaz, kolik nocí budete trávit na cestě v pojízdném bydlení. Pokud to bude značná část léta, nebo celé léto, vyplatí se zainvestovat do kvalitní matrace. Spíte-li třeba v autě, nebo na jachtě jen několik dní v roce, můžete vybírat z levnějších variant matrací.

Experimentovat se v tomto případě moc nevyplácí, zvolte si osvědčený typ matrace, na které běžně spíte doma. Je nesmysl nechat si vyrobit matraci na míru, které se budete muset zbavit, protože bude moc tvrdá a vy nebudete moci usnout.

Užijte si cestování pohodlně s vhodnými matracemi na spaní. Zdroj foto: https://unsplash.com/
Užijte si pohodlný spánek na cestách s vhodnými matracemi. Zdroj foto: https://unsplash.com/

Nepřehlédněte: U mnoha lidí se do karavanu, kamionu či auta osvědčila matrace z PUR pěny. Pokud často cestujete do míst s nízkými teplotami na lyžařské výlety, nebo na jaře či na podzim do hor, kdy jsou noční teploty i kolem nuly, tak nevybírejte matraci z paměťové pěny, protože je kvůli mrazu tvrdá jako beton.

Změřte správně postel ve vašem pojízdném příbytku

Je nutné přesně změřit lehací plochu, kterou vymezuje vnitřní rám postele. Jestli máte rám nějak vykrojený nebo je zaoblený, změřte přesně rovné části a pro zaoblené vytvořte nákres. Ten uděláte třeba tak, že si postel vyfotíte z ptačí perspektivy a překreslíte. Prodejci, ale můžete předat rovnou i fotografii. Pak už se jen stačí domluvit s výrobcem či prodejcem, který umí vyrobit a dodat matrace na míru, poslat mu všechny podklady a počkat až vám vaše nová atypická matrace dorazí. A hurá na cesty!

Tip: Dočasným řešením pro přespávání na cestách může být i nafukovací matrace. Tento typ se ale hodí spíše do stanů, nebo auta, kde nelze mít stále roztaženou velkou matraci.