Kam na romantický výlet? 7 důvodů, proč do Prahy

Zdroj foto: Pixabay.com

Praha, město romantiky, kde se snoubí historické památky s malebnými uličkami a panoramatickými výhledy. Pokud hledáte místo pro nezapomenutelný romantický výlet s partnerem, nenajdete lepší destinaci. V tomto článku přinášíme tipy na nejromantičtější aktivity v Praze i na to, kde najdete nejlepší ubytování, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce.

Praha, město romantiky

Magazín Time Out vyhlásil Prahu nejkrásnějším městem na světě. Historické památky, malebné uličky a panoramatické výhledy vytvářejí osobitou atmosféru, kterou stojí za to zažít. Kam jinam se vydat za romantikou? Na každém kroku narazíte na kavárny, restaurace nebo parky, kde si odpočinete a vychutnáte příjemné chvilky s partnerem. A navíc ani nemusíte jezdit do zahraničí.

Vydejte se na romantickou procházku

Jaké trasy zvolit? Začněte u Karlova mostu a pokračujte k Malostranskému náměstí. Nebo navštivte Petřínskou rozhlednu a vychutnejte si krásný výhled na město. Procházejte se po krásném parku Stromovka a zastavte se na romantické večeři v některé z mnoha restaurací v centru města.

Plavba po Vltavě

Překvapte svou drahou polovičku a zarezervujte plavbu po Vltavě. Z paluby si užijete krásné výhledy na město či kouzelný západ slunce. Lze zařídit i plavbu s živou hudbou nebo romantickou večeří při svíčkách.

Historické památky

Praha je plná historických památek, na které se sjíždí turisté z celého světa. Zaujme nejen tajemnou gotikou, ale i majestátním barokem či originální moderní architekturou. Mezi nejoblíbenější místa patří Pražský hrad a jeho zahrady, Staroměstské náměstí, Židovské město, Malostranské a Loretánské náměstí, Vyšehrad nebo Národní divadlo.

Piknik v parku

Na romantický piknik vyrazte do některého z pražských parků. Ve Stromovce si odpočinete ve stínu stromů a můžete se pokochat výhledem na rybníček. Pro výhled na centrum města doporučujeme Riegrovy nebo Letenské sady. V Havlíčkových sadech zase najdete nejen klid a pohodu, ale také Gröbovu vilu, umělou jeskyni a fontánu.

Večeře v centru města

Romantické odpoledne nejlépe završíte večeří v centru města. Najdete zde spoustu podniků v historických budovách, ať už se jedná o pivovary, tradiční české hospody, nebo naopak restaurace se zahraniční kuchyní. Pokud chcete něco opravdu speciálního, zavítejte do michelinských restaurací – např. do La Degustatioin Boheme Bourgeoise, Eska či Field.

Moderní ubytování pro páry

Hotel Golf vám nabídne vše, co potřebujete pro výjimečný a romantický pobyt – od útulných pokojů až po vynikající kuchyni a wellness. Ať už slavíte zvláštní příležitost, nebo jen chcete strávit příjemné chvíle ve dvou, rádi vám pomůžeme vytvořit nezapomenutelné zážitky, které vám zůstanou na celý život. Rezervujte si nyní ubytování pro páry a dopřejte si pravou romantiku v hotelu Golf.