Kam s dětmi v Praze na výlet?

Kam s dětmi na výlet - Praha

Děti, které se nudí, obvykle nejsou dobrými společníky. Mnohem lepší je vymyslet pro ně zajímavý program, činnost nebo zábavu. Pokud vám dochází vlastní fantazie a hledáte inspiraci na podobné aktivity, podívejte se, kam se vydat s dětmi v Praze.

Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada leží v Praze Troji a je přístupná pěšky ze Stromovky. Celkem 13 pavilonů a více než 150 expozic doplňují interaktivní prvky, které hravou formu děti naučí něco o zvířatech a prostředí, kde žijí. Nechybí ani dětská hřiště. Občerstvení, nápoje i oběd zakoupíte v mnoha stáncích a restauracích a můžete tu s dětmi strávit klidně strávit tu celý den. Pokud hledáte vhodné ubytování pro rodinné ubytování, kam můžete vzít třeba i svého psa, fajn hotel pro rodiny s dětmi i zvířecími kamarády najdete na Praze 5 pod názvem Hotel Golf.

Královská obora – Stromovka

Největší pražský park leží na 100 hektarech v Holešovicích a s dětmi se tu dá strávit celý den. Při revitalizaci přibyly 2 rybníky, dřevěné lávky a vodní prvky. Nemusíte chodit na koupaliště a můžete se tu i vykoupat. Jsou tu cesty na procházky, pro cyklisty a bruslaře, hodně dětských hřišť a restaurací. Můžete si udělat piknik na louce, zahrát fotbal, badminton i frisbee. Návštěvu vám zpestří naučný program, návštěva Planetária hlavního města Prahy ve spodní části Královské obory a nedaleko je vstup na Výstaviště, kde se koná Matějská pouť.

Malešický park

Malešický park všem generacím poskytuje možnost relaxace i aktivního odpočinku. Nechybí zde řada vodních prvků, vodní systém pump, mlýnků, fontán, koryta, vodotrysky, kaskády a mnoho dalšího. Taky je tu řada zvukových her, moderní dětské hřiště, lanové prolézačky i venkovní posilovací stroje. Vezměte si občerstvení a udělejte si piknik na louce. V okolí parku najdete i nějaké restaurace. Pokud jsou vaše děti spíše akční, vezměte je třeba na motokáry.

Panská zahrada s přírodním bludištěm

Menší přírodní park v pražské Dubči zahrnuje bludiště, které si zamilují menší i starší děti. Rodiče je mají pod kontrolou díky vyvýšené dřevěné vyhlídce uprostřed. Zahrada patřila k tvrzi, jejíž zbytky a špýchar jsou dosud k vidění. Jsou tu malebná zákoutí u rybníků a potůčků, dětské hřiště, architektonické a přírodní prvky. K relaxaci a odpočinku poslouží meditační loučka s kameny a vodoteči. Zajet si můžete do nedalekého terária, kde jsou hadi, želvy, kajmani, varani i opičky.

Zoo koutek Malá Chuchle

Na kopci uprostřed lesa v Malé Chuchli leží malá ZOO se zachráněnými zvířaty. Ve výbězích se zde procházejí jeleni, daňci, kozy i divoká prasata. Ve voliérách je spousta druhů ptáků a uvidíte i rysa ostrovida, lišku, nutrie či psouny. Areál doplňuje dřevěné dětské hřiště, stánek s občerstvením a neplatí se žádné vstupné. Zoo koutek je přístupný celoročně po žluté turistické cestě. Můžete si také udělat dvoukilometrový okruh nádherným Chuchelským hájem.