Jak sbalit dětem na hory? Na tohle nezapomeňte

lyžařské kvalitní zimní vybavení pro děti

Pokud se chytáte na hory a lyžování s dětmi, kvalitní zimní vybavení by vám nemělo chybět. Na mrazivé dny a sníh děti náležitě připravte. Co sbalit dětem na hory?

K zimnímu oblečení doplňte návleky na nohavice

K zimní kombinéze, kalhotám i bundě přidejte návleky na nohavice. Dětem díky nim neleze do bot sníh a nemají hned mokré punčocháče nebo termo kalhoty. Bunda by měla mít sněžný pás v pase, aby dětem nešel sníh na záda. Vsaďte na bezpečnostní a reflexní prvky, ať jsou vaše děti dobře vidět. Nezapomeňte na kvalitní nepromokavé a teplé boty. Přidejte kvalitní teplé ponožky ve více párech

Kukly, šály a rukavice

Místo čepice a šály vsaďte spíše na kvalitní kukly. Vaše děti budou mít hlavu, uši i krk pěkně v teple. Sportovní kukly pod helmu vám dovolí lyžovat i v chumelenici. Doporučujeme na nich nešetřit a vsadit na kvalitní materiál, ať nejsou brzy nacucané vodou. Nejvíce tepla vám odchází hlavou, takže na to u dětí myslete. Přibalte minimálně dva páry kvalitních nepromokavých rukavic. Aby děti balení bavilo, pořiďte jim dětský kufr, nejlépe na kolečkách.

Lyžařské brýle i pro malé děti

I pro malé děti, které ještě nelyžují, pořiďte lyžařské brýle. Jakmile je děti vyzkouší, nedají bet lyžařských brýlí ani ránu. Užijí je na sáňkování i bobování. Ve vánici to bez nich často nejde ani na procházce. A velká škoda si krátit pěknou zimní procházku jen kvůli tomu, že si děti stěžují, že nic nevidí a zmrzlý sníh je píchá do tváří. Na lyžařské brýle můžete přicvaknout blikačku z kola a děti si mohou po setmění hrát venku.

Lyžařské helmy a vybavení pro děti

Pro lyžaře určitě zvolte reflexní prvky, kvalitní lyžařskou helmu, páteřák, světýlka či čelovky. Malým dětem se také bude hodit lopatka na sníh, kyblíčky a bábovičky. Přidejte oblíbené hračky. Iglú, které si děti postaví, si pak mohou krásně vyzdobit. Ze sněhu se dá tvořit jako z písku a z mokrého sněhu ještě mnohem líp. Navíc je lopata na sníh v autě nutností. Můžete si pořídit jednu bytelnou z horolezecké výbavy a jednu super lehkou plastovou, se kterou si naopak perfektně vyhrají děti.

Přibalte plátěný pytlík

Pytlík na bačkory nebo levný plátěný reklamní batůžek si vezměte na hory jako zavazadlo, které si můžeme odložit u vleku a nechat v něm třeba něco na pití a svačinu. Když vám jej někdo přece jen ukradne, svět se nezboří. Jakmile budete odjíždět, použijete jej na špinavé prádlo.

Nezapomeňte hřejivou deku

I deka je na hory skvělá věc. Kromě toho, že vás zahřeje, protože je v horských chatách a některých apartmánech pěkná zima a tenké peřiny, můžete ji použít pod polštář, když se dítě nachladí dítěte, aby mělo hlavu výš a tolik nekašlalo. Využijete ji i jako vycpávku, pokud si srážíte kvůli společnému spaní k sobě postele.