Zažijte v Domažlicích Modelovou železniční show

Westernová vlaková show. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích
Westernová vlaková show. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích

Vydejte se s námi na jednu úžasnou železniční show. Pokud máte rádi vlaky, nádraží a železnici, budete nadšeni vším, co uvidíte. Modelová železniční show v Domažlicích našla svůj domov ve stanici Machovice, nazvané podle ulice Máchova, ve které majitel expozice Jaroslav Šimáček bydlí. Uvidíte tu modely lokomotiv i kolejišť, a dokonce i železniční show. A na památku dostanete starou lepenkovou jízdenku, kterou si můžete i sami „cvaknout“ originálními nostalgickými kleštěmi. 

Modelová železniční show v Domažlicích, to je fascinující svět vláčků

Na výstavě ve stanici Machovice nečekejte jen obyčejné ježdění vláčků, ale spíše divadlo na kolejích. Čeká vás hodinový program plný zábavy, napětí a smíchu! A to všechno vám předvede přednosta stanice, strojvedoucí a stvořitel celého projektu, Jaroslav Šimáček, který všem atrakcím, včetně vlaků, dává život a rytmus pohybu. Modelová železniční show v Domažlicích vás zcela nadchne!

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Stanice Machovice houká, píská a duní

V Máchově ulici jezdí vlaky uvnitř i venku na zahradě. Ani nepříznivé počasí nevadí. Veškeré venkovní prostory, včetně mašinky Lízy a její celé trati na cestě kolem světa, kterou si sami projedete, jsou zastřešeny. Uvnitř jezdí vlaky ve třech patrech. Uvidíte ruskou historickou dobovou železnici, včetně všech postaviček z pohádky Mrazík a chaloupky na kuří noze, na trase Londýn – Glasgow budete svědky velké vlakové loupeže. Poznáte také provoz funkčního modelového digitálního železničního kolejiště a novinku, westernové kolejiště ve stylu divokého západu, po kterém vyjede originální, plně funkční a typicky ozvučený nádherný westernový vlak, projíždějící přes kaňon po typickém polorozpadlém dřevěném mostě. Máte kolty proklatě nízko? Westernová vlaková show začíná!

Mašinka Líza vás sveze na zahradě okolo světa. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích
Mašinka Líza vás sveze na zahradě okolo světa. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích

Modelová železniční show je i světem letadel

Svět vlaků ve stanici Machovice ovládla i letadla. A nejsou to jen obyčejná civilní dopravní letadla, ale samé válečné speciály. Uvidíte přímo v akci dvě stíhačky – německého Messerschmitta v přímém souboji s ruským Lavočkinem. A jak to dopadne? To uvidíte, když navštívíte modelovou železniční show v Domažlicích.

V Domažlicích začali jezdit „žluťáčci”!

Ano, jedná se o zbrusu novou krásnou soupravu REGIOJET, samozřejmě s lokomotivou VECTRON v čele, přesně podle skutečnosti.
Spatříte také ručně vyrobený model KOMÁRKA, který je věrnou kopii skutečného parního osobního vozu, vyrobeného v roce 1903. Je do detailu propracovaný přesně podle originálu, má i velmi věrohodný zvuk a ještě k tomu z komínku vychází skutečný kouř! A to vše synchronizované se zvukem.

Model vlaku Slovenská strela z roku 1936, vyrobená v Tatře Kopřivnice. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích
Model vlaku Slovenská strela z roku 1936, vyrobená v Tatře Kopřivnice. Zdroj: Modelová železniční show v Domažlicích

Užijte si zábavu při železniční show!

V železniční stanici Machovice zažijete program plný zábavy, včetně zvukových a trikových efektů. Navštivte také samoobslužné kolejiště, které najdete přímo na domažlickém náměstí v alejích. Najdete zde nepřetržitý nonstop provoz (kolejiště je volně přístupné z venku a vlaky jezdí za sklem) a uvidíte tam i spoustu akčních funkčních scének. Modelová železniční show v Domažlicích je prostě ideální tip pro váš fajn rodinný výlet!

Kdy navštívit železniční show?

Železniční show v Domažlicích můžete zhlédnout každý den po předchozí rezervaci na telefonním čísle 723246882. Délka programu je cca 55 minut.

Kde najdete modelovou železniční show?

Kraj: Plzeňský
Okres: Domažlice
Město: Domažlice

Kontakt na provozovatele

Modelová železniční show
Máchova 134
344 01 Domažlice – Týnské Předměstí
tel: +420 723 246 882
e-mail: stokr7@seznam.cz
www.simitrain.cz

Tip na fajn výlet

Vydejte se na toulku okolím Kdyně přes Rýzmberk až na Koráb v Plzeňském kraji. Malebná kopcovitá krajina s lesy, loukami a hradními zříceninami leží mezi Českým lesem a Šumavou. Milovníkům přírody, ale také historie a kultury, má rozhodně co nabídnout.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.