Kašpárku hraj! Připojte se k nezapomenutelnému divadlu!

Kašpárku hraj!, zdroj: Regionální muzeum Mělník
Kašpárku hraj!, zdroj: Regionální muzeum Mělník

Navštivte Mělnické muzeum, které nabízí výstavu „Kašpárku hraj“. Atmosféra starých časů na vás doslova dýchne. Představte si rodinu, která kdysi sedávala u stolu s loutkovým divadlem a vznikaly tak úchvatné příběhy.

Poznejte širokou škálu pohádkových postav

Na výstavě „Kašpárku hraj!“ v Regionálním muzeu Mělník poznáte širokou škálu pohádkových postav – princezny, vodníky, čerty, draky nebo Škrholu. Všechny exponáty pocházejí z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou od manželů Pecháčkových. Uvidíte nejstarší papírová divadla pocházející z 19. století, různé výrobky z období první republiky představující fenomén rodinných loutkových divadel. Poznejte díla profesionálních loutkařů nebo se po vzoru hesla „zlaté české ručičky“ můžete nadchnout různými loutkami vyrobenými doma.

Někdejší divadlo jako na dlani

Tato výstava je zvlášť výjimečná, protože právě v Československu v roce 1929 vznikla Mezinárodní loutkařská unie, a to díky bohaté tradici loutkového divadla. Můžete se těšit na prezentaci archů návrhů divadelních kostýmů, dobových kulis a dekorací. Mezi exponáty nechybí ani postavičky známých českých výtvarníků, jako je Vladimír Leština a Jaroslav Šváb.

Zahrajte si maňáskové divadlo a soutěžte o zajímavé ceny!

Jako obvykle v Mělníku, i tentokrát si (nejen) děti přijdou na své v herním koutku. Můžete si zahrát maňáskové divadlo, vyzkoušet si stát se stínohercem nebo si vyrobit vlastní papírovou loutku. Hlavní hrdina Kašpárek si moc rád hraje, a proto pro všechny návštěvníky přichystal i poutavou pátrací soutěž s možnostmi vyhrát krásné ceny, jako je magnetické divadélko, loutky Kašpárka, knížky a mnoho dalšího.

Doprovodný program k výstavě pro rodiny s dětmi s dílničkou, kterým vás provede samotný Kašpárek, se koná ve čtvrtek 31. 8. od 10:00 hodin.

Kde se „Kašpárku hraj!“ koná?

Regionální muzeum Mělník, velký sál
náměstí Míru 54/20
276 01
Mělník
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
14. července – 17. září 2023
; vernisáž 13. července 2023 v 17:00 hodin
Vstupné:
Plné vstupné 35,- Kč
Snížené vstupné: 20,- Kč
Rodinné vstupné: 70,- Kč

Kontakt

Tel.: 315 630 922
E-mail: muzeum@muzeum-melnik.cz
www.muzeum-melnik.cz