Kde najít nejlevnější letenky na jarní dovolenou?

Zdroj foto: istockphoto.com

Jaro je skvělým obdobím pro víkendové pobyty nebo i delší dovolené. Na řadě míst si můžete užít lepšího počasí, než které nabízí česká kotlina, a mimo hlavní sezónu se můžete těšit z klidnějších měst i letovisek a z výhodnějších cen. My vám dnes poradíme, jak letenky nebo celou dovolenou sehnat skutečně nejvýhodněji.

Vyplatí se použít internetový vyhledávač?

Doba internetová přináší nebývalé možnosti. Kdo si ještě před pár lety pomyslel, že z pohodlí domova obstará veškeré nákupy, vyřídí komunikaci s úřady, a dokonce bude moci i pracovat a vydělávat peníze. Po náročné práci je třeba si odpočinout. A i s tím nám internet pomůže. Dávno pryč jsou doby, kdy jste kvůli letenkám a zahraničním dovoleným museli obcházet cestovní kanceláře. Tolik zbytečně investovaného času!

Dnes se na vše ptáme vyhledávačů. Stačí jeden, dva podle klíčových slov vhodně položené dotazy a rázem máte před sebou téměř nekonečné množství odpovědí. Stejným způsobem se můžete začít chystat na dovolenou. Jen si zkuste do internetového vyhledávače zadat například heslo levné letenky Amsterdam. Z množství výsledků se vám zatočí hlava. Co jindy může být výhoda, v tomto případě nepotěší. Kdo se má tím množstvím neutříděných informací probírat?

A to zatím byla řeč jen o letenkách. Z Prahy třeba právě do Amsterdamu ale letí jen pár spojů. A teď si představte, kolik je v hlavním městě Nizozemska hotelů a penzionů, kde byste se mohli o dovolené ubytovat. Ne, na tohle bude třeba jít poněkud sofistikovaněji.

Kde najdu vše na jednom místě?

Odpověď naštěstí existuje, a to opravdu pádná. Jmenuje se srovnávač letenek. Díky němu doslova na pár kliknutí najdete, a třeba i objednáte a zaplatíte ty nejlevnější letenky do vaší vysněné destinace. Jeho ovládání se skutečně jednoduché a intuitivní. Zadáte pouze místo odletu a cíle, termín letu a vše ostatní necháte na schopnostech výpočetní techniky. Za okamžik před sebou máte nabídku všech leteckých společností. Například u zmíněného letu do Amsterdamu to může vypadat takto: https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/ams/amsterdam.

A jak poznat skutečně kvalitní srovnávač letenek? Důležité je, aby se vám v něm dobře orientovalo. Ti poskytovatelé, kteří to se svými službami myslí vážně, zaměstnávají armádu testerů. Díky jejich práci si pak běžný uživatel na webu takového srovnávače připadá jako v bavlnce. Když se vám pak zobrazí možnosti odložené platby nebo platby na splátky spolu s informací, že máte před sebou nabídku skutečně všech leteckých společností, víte, že jste na dobré adrese.

Tak to bychom měli letenky, ale co s ubytováním? I to snadno seženete díky srovnávačům a bookingovým serverům. Proč ale komplikovaně oddělovat nákup letenek a rezervaci ubytování, když oboje zvládnete na jednom webu? Že takový neexistuje? Tak se schválně podívejte na eSky.cz. Nejen letenky, ale i 1,3 milionu ubytovacích možností po celém světě na jednom místě. Hotely, hostely, penziony, apartmány, chaty, ubytovny – každému podle jeho gusta. A i v tomto případě si můžete být jistí intuitivním ovládáním, jednoduchou rezervací a flexibilními způsoby platby. Tu je totiž možné nejen rozložit na splátky, ale třeba i odložit. Prostě samé výhody a jistoty.

Kam se na jaře vydat?

Tak teď už jen vybrat, kam vyrazit, ne? Už jsme vás zvali do Amsterdamu, ale na jaře jsou krásné i jiné evropské metropole. Už jste viděli Koloseum nebo Pantheon v Římě jinak než v záplavě turistů? Na jaře jich sem míří o poznání méně a celé město dýchá čerstvou zelení.

A podobně skvělým tipem na jarní výlet nebo dovolenou jsou i řecké Atény. V létě vyprahlé a rozpálené město je na jaře mnohem příjemnějším místem k žití i k dovolenkování. Akropolis, pozůstatky chrámu Dia Olympského nebo Panathénský stadion ale na léto nečekají a navštívit je můžete i na jaře. Těšit se přitom můžete i na záplavu slunce a skvělého řeckého jídla.

A když mluvíme o jídle, nemůžeme zapomenout ani na Španělsko. Barcelona, Málaga nebo Valencie mají na jaře neopakovatelné kouzlo, stejně jako zdejší památky. Slunce přitom už umí zatopit, a tak si užijete i lenošení na pláži. Co na tom, že na koupání to ještě není? Se skvělými churros, tapas nebo gazpachem v žaludku vás to trápit skutečně nebude.