Lanové centrum Funpark je zábava pro všechny

Lanové centrum Funpark
Lanové centrum Funpark – 3D bludiště a rozhledna na Šibeníku v Mostě. Zdroj foto: Krušné hory - Krušnohorci

Pojďte pod širým nebem zažít zábavu v 3D bludišti a vystoupat na vyhlídkovou věž. o vše vám nabízí Lanové centrum Funpark. Najdete jej nedaleko centra Mostu, na vrchu Šibeník. Je to pěkný tip na výlet do Podkrušnohoří. Prožijte den plný her a zábavy s celou rodinou.

Park Šibeník se stejnojmenným vrchem, jehož nadmořská výška je 320 m n. m., má charakter lesoparku s vybudovanými cestičkami k procházkám a lavičkami k odpočinku. Chcete-li si však zacvičit a prožít zábavný den, určitě na vrchu Šibeník navštivte lanové centrum Funpark. Tvoří jej 3D lanové bludiště, dětské hřiště a také dřevěná vyhlídková věž.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Lanové centrum Funpark
Lanové centrum Funpark – 3D bludiště na Šibeníku v Mostě. Zdroj foto: Krušné hory – Krušnohorci

Zažijte adrenalin v 3D bludišti

Lanové 3D bludiště je určené pro děti (od tří let), teenagery, dospělé i seniory, prostě pro všechny věkové kategorie. Je tvořeno několika různými spletitými lávkami, překážkami zavěšenými mezi kůly a přestupovými domečky umístěnými ve dvou až tří patrech nad sebou. Bludiště určitě nadchne především děti, které si zde mohou vyzkoušet svoje pohybové a balanční dovednosti, nechybí ani vzdělávací prvky a odpočinkové a relaxační zóny. Lávky mají šířku 1,2 metru a jsou zabezpečeny zábradlím a ochrannými sítěmi.

Vzhůru na rozhlednu

Novou dominantou parku a součástí Funparku je krásná vyhlídková věž s točitým schodištěm. Její výška je 26 metrů a na její vršek vede 113 schodů. Odpočinout si můžete v mezipatře. Po výstupu na horní patro se vám naskytne nádherný výhled na centrum města Most a místní vrchy Hněvín, Širák a Ressl. A také se před vámi otevře krásné panorama nedalekých Krušných hor. Pro lepší orientace vám pomůže nainstalovaná informační tabule.

Pro malé návštěvníky má Funpark k dispozici také dětské hřiště a zázemí, kde se můžete občerstvit. Areál je tak lákavým turistickým výletním cílem. Přijeďte se bavit!

Lanové centrum Funpark – 3D bludiště na Šibeníku v Mostě. Zdroj foto: Krušné hory – Krušnohorci

Lanové centrum Funpark

Provozní doba lanového centra:

duben – červen, září: pondělí – pátek od 14 do 19 hodin, sobota, neděle, svátky od 10 do 19 hodin
červenec – srpen: pondělí – neděle, svátky od 10 do 19 hodin
říjen: pondělí – pátek od 14 do 18 hodin, sobota, neděle, svátky od 10 do 18 hodin

Vstupné 3D bludiště: jednorázové vstupné 50 Kč/osoba, 120 Kč/rodinné, 30 Kč/skupinové (10 a více osob), ZTP zdarma

Vstupné vyhlídková věž: 20 Kč/osoba, ZTP zdarma

Přijdete-li do Mostu autem, nejblíže Funparku můžete zaparkovat v sídlišti na ulici Jana Palacha a poté vyrazit cestičkami lesoparkem k 3D bludišti.
Výletníci na kole mohou pro uložení svého kola využít cykloboxy umístěné u lanového centra, i s možností dobíjení elektrokol.

A jeden zajímavý tip na závěr pro zájemce o válečnou historii na Mostecku. Nedaleko lanového centra se nachází maketa protiletadlového kanónu, tzv. flaku. Stojí na místě, kde před 75 lety stál opravdový německý protiletadlový kanón.

Fajnvýlet v okolí: Pokračujte v zábavě návštěvou Muzea veteránů v Litvínově, kde najdete nejen muzejní kousky, ale i živá zvířátka.

Kde Lanové centrum Funpark najdete?

Kraj: Ústecký
Okres: Most
Město: Most

Kontakt – provozovatel Funpark

Funpark – 3D bludiště a rozhledna
Park Šibeník v centru města Most

Provozovatel:
Sportovní hala Most, a.s.
Tř. budovatelů 7, 434 01 Most

tel.: +420 736 709 298
e-mail: funpark@sportovnihalamost.cz 
www.funparkmost.cz 

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.