Ledová města 2024: Prozkoumejte o pololetkách šestici měst a vyzkoušejte si curling

Ledová města
Které město si vyberete? Zdroj: Pionýr, z. s.

Nevíte, kam s dětmi o pololetních prázdninách? Co takhle navštívit „ledová města“ a objevovat jejich pozoruhodnosti i skryté příběhy, navíc zdarma nebo za zvýhodněné vstupné? Letošní 3. ročník akce nazvané Ledová města se uskuteční doslova na ledu, neboť jeho součástí bude i návštěva zimního stadionu, kde je možnost zahrát si curling. S pestrou nabídkou, jak aktivně strávit pololetky, přichází šestice měst: Praha, České Budějovice, Plzeň, Liberec, Brno a Karviná.

Akce Ledová města, kterou pořádá organizace Pionýr, přináší dětem a dětským kolektivům zajímavou možnost, jak aktivně využít volný čas o pololetních prázdninách, které letos připadnou na 2. až 4. února. Partnery projektu jsou města a jejich instituce, které nabízejí program a vstupy se slevou nebo zdarma. Děti tak dostávají jedinečnou příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi českých měst, které často znají jen ze školních učebnic.

Ledová města
Nasednout do vlaku a hurá na výlet. Zdroj: Pionýr, z. s.

„Společně se snažíme, aby byla Ledová města finančně dostupná pro děti, rodiče i organizované dětské skupiny. Aby se mohly v období pololetních prázdnin všichni podívat i do vzdálenějších měst a krajů České republiky,“ osvětluje smysl akce předsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová.

Hrajte fair play

Letos se do „Ledovky“ zapojuje šestice měst, která rozhodně stojí za návštěvu – Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice, Karviná a letos nově také Liberec. Ve všech těchto městech naleznete jako zájmový bod také zimní stadion s ukázkou týmového olympijského sportu curlingu. „Uvidíte či vyzkoušíte si hru, v níž týmy posílají po ledě kameny do cílového prostoru. Hru, jejíž klíčovou součástí je fair play,“ říká Kateřina Jachymčáková z organizačního týmu Ledových měst.

Ledová města
Curling je zábavný a dynamický sport, který si může užít a zahrát úplně každý. Zdroj: Pionýr, z. s.

Celou programovou nabídku najdete u jednotlivých měst zde.

Ledové karty

Novinkou letošního ročníku jsou elektronické Ledové karty, které si na webu ledovamesta.pionyr.cz můžete stáhnout do mobilního telefonu. Díky nim pak máte volný nebo zvýhodněný vstup do vybraných institucí. Jde o jednotnou vstupenku, která platí po celé tři dny.

Ledová města
Ledová města dětem nabízí aktivní strávení pololetních prázdnin. Zdroj: Pionýr, z. s.

Skryté příběhy

I letos můžete zapojená města poznávat prostřednictvím zajímavých příběhů, která najdete v bezplatné aplikaci Skryté příběhy, partnera Ledových měst. Na každé z výletních tras je vždy několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která se s daným místem pojí. Na jednotlivých zastávkách plníte úkoly a pomáháte této postavě.

„Projděte jakoukoli trasu Skrytých příběhů v Praze, Liberci, Brně, Plzni, v Českých Budějovicích či v Ostravě, kam můžete vyrazit z Karviné, a můžete vyhrát odměnu,“ vybízí Darina Zdráhalová. Jak si stáhnout aplikaci a zapojit se do soutěže, se dozvíte zde.

Ledová města
Díky hře Skryté příběhy můžete cestovat v čase a proměnit každý výlet v neobyčejné dobrodružství. Zdroj: Pionýr, z. s.

Kdy se Ledová města otevřou veřejnosti?

2. únor 2024 – 4. únor 2024

Kontakty

Tel.: +420739269975
E-mail: info@ledovamesta.cz
Web: ledovamesta.pionyr.cz