Zimní výlety do krajských měst: To nejlepší z Brna!

město Brno-Šilingrovo náměstí v Brně. Zdroj: Millenium187, CC BY-SA 3.0
Šilingrovo náměstí v Brně. Zdroj: Millenium187, CC BY-SA 3.0

Zimní výlety v krajských městech nabízejí poměrně širokou nabídku možností i v chladných dnech. Dnes navštívíme město Brno. Chcete vidět exotické květiny, vzdálené světy, zoo, kostel, hrobku, vědecký park, vilu z první republiky nebo podzemí?  Výlety v Brně jsou určeny zvídavým dětem i dospělým. 

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně: Otevřeno i v zimě

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v krajském městě Brno nabízí příjemné prostředí, oázu zeleně i rozmanité druhy rostlin z celého světa. Pokud máte rádi přírodu a květiny a chcete se dozvědět zajímavosti o rostlinách, je návštěva zahrady a arboreta tím správným místem. Otevřeno je od pondělí do pátku a je vhodné se dopředu objednat.

Zdroj foto: Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně
Zdroj foto: Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně

Hvězdárna a planetárium Brno: Tajemství dalekých galaxií

Pohled na nebe a nekonečný vesmír nad hlavou fascinuje lidstvo již od počátku věků. Hvězdárna a planetárium Brno vám umožní odkrýt mnohá tajemství a vzdálené světy, nahlédnout do dalekých galaxií a vydat se na putování za vzdálenými planetami či polární září. Vydejte se spolu s námi. Možná se přidají i pejsek s kočičkou.

Exploratorium. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno / CC BY-SA 3.0 CZ
Exploratorium. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno / CC BY-SA 3.0 CZ

Kostel sv. Jakuba v Brně skrývá nemravného mužíčka

Vydejte se do Brna poznat vrcholné dílo monumentální církevní architektury. Národní kulturní památka kostel sv. Jakuba v Brně vás uchvátí svým velkolepým trojlodím i jedinečným schodištěm 92 metrů vysoké kostelní věže. A když budete pozorní, najdete i sošku nemravného mužíčka.

Kostel sv. Jakuba Brno. Foto: Flickr.com / ladabar / CC BY-SA 2.0
Kostel sv. Jakuba Brno. Foto: Flickr.com / ladabar / CC BY-SA 2.0

Biskupský dvůr v Brně: Stálé expozice a houbařská poradna

Při procházce historickou částí Brna určitě navštivte jednu ze skrytých dominant města, Muzeum Biskupský dvůr. Najdete zde Moravské zemské muzeum, které pro vás připravilo zajímavé stálé expozice zaměřené na faunu Moravy i houbařskou poradnu. A nejen to. Biskupský dvůr je také centrem kultury. Zažijte divadlo či koncert pod širým nebem.

Biskupský dvůr v Brně. Zdroj: Moravské zemské muzeum, Brno
Biskupský dvůr v Brně. Zdroj: Moravské zemské muzeum, Brno

VIDA! Brno: Učte se hrou!

Zábavní vědecký park VIDA! v Brně je úplně pro všechny. Přijďte, uvidíte, vyzkoušejte a schválně počítejte, kolikrát řeknete „Vida!“. V science centru u brněnského výstaviště se určitě zabavíte, a ještě se i něco dozvíte! Čeká na vás přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým můžete objevovat, jak funguje svět kolem nás.

Budova zábavního centra. Foto: Zábavní vědecký park VIDA! Foto: Zábavní vědecký park VIDA! Zdroj: vida.cz
Budova zábavního centra. Foto: Zábavní vědecký park VIDA! Zdroj: vida.cz

Anthropos v Brně: Cesta do pravěku

Staňte se na chvíli pravěkými lovci, poznejte nejstarší umění Evropy, paleolitickou technologii i příběh lidského rodu. Pavilon Anthropos Moravského zemského muzea ve městě Brno je tím pravým místem pro zvídavé dobrodruhy. Výlet do pravěku a za mamutem může začít!

Pavilon Anthropos. Zdroj: Moravské zemské muzeum Brno
Pavilon Anthropos. Zdroj: Moravské zemské muzeum Brno

Labyrint pod Zelným trhem: Tajemné štoly, historické sklepy a kostnice

Staňte se na chvíli objeviteli brněnského podzemí a navštivte Labyrint pod Zelným trhem. Zavítejte do sklepení domu mincmistrů a poznejte nejtajemnější a zároveň druhou největší kostnici v Evropě, u kostela u sv. Jakuba. Zažijete tajuplnou, temnou až mystickou atmosféru pod zemí v moravské metropoli.

Mincmistrovský sklep Brno. Zdroj: ticbrno.cz
Mincmistrovský sklep Brno. Zdroj: ticbrno.cz

Kryt Z–10: Tajný kryt v Brně!

Kryt Z–10, to je jako nahlédnout do doby socialismu. Do nejutajovanějšího brněnského protiatomového krytu s kódovým označením můžete vstoupit z Husovy ulice. V jihomoravské metropoli měl sloužit vyvoleným. Naštěstí nebyl nikdy využíván a dnes jej můžete sami prozkoumat, navštívit mléčný bar, a dokonce zde i přespat.

Kryt 10 –Z
Kryt 10 –Z. Zdroj: 10-z.cz

Vila Stiassni: Noblesa první republiky

Na svažitém a rozsáhlém pozemku v brněnské Masarykově čtvrti stojí vila Stiassni, která reprezentuje nejvýznamnější obytné stavby meziválečného období. Při prohlídce této skvostné funkcionalistické vily a při procházce rozlehlou zahradou se na chvíli ocitnete ve třicátých letech 20. století. Kráčejte po stopách času a vychutnejte si luxus a noblesu krásné prvorepublikové vily.

Vila Stiassni v Brně. Zdroj: RAKO

Kapucínská hrobka: Hrobka a pohřbené příběhy

Vydejte se s námi do brněnského podzemí, kde svůj věčný spánek sní bratři kapucíni a jejich dobrodinci. Místem jejich odpočinku je Kapucínská hrobka v Brně, pod kapucínským kostelem Nalezení svatého Kříže. Poznejte pohřbené příběhy i hrobku, jež je neobvyklým dokladem dějin kapucínského řádu i místem s bohatou historií.

Hrobka pod kapucínským kostelem Nalezení svatého Kříže v Brně. Zdroj: Kapucínská hrobka v Brně
Hrobka pod kapucínským kostelem Nalezení svatého Kříže v Brně. Zdroj: Kapucínská hrobka v Brně

Zoo Brno nabízí dobrodružství v Beringie se zvířaty

Plánujete výlet do jihomoravské metropole? Udělejte si zastávku v zajímavé brněnské zoologické zahradě. Zoo Brno najdete v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Z procházky, kterou zvládnete i s kočárkem, budou nadšené především děti. Tolik zvířátek neuvidíte každý den. A ještě k tomu dětská zoo. Těšit se můžete na tygry, lvy, lední medvědy i na mnoho dalších zvířecích obyvatel pod Mniší horou.

Vlk z brněnské zoologické zahrady. Zdroj: Pixabay.com
Vlk z brněnské zoologické zahrady. Zdroj: Pixabay.com

 

Akce vztahující se k tomuto výletu