Zoo Brno nabízí dobrodružství v Beringie se zvířaty

Zoo Brno
Panda červená, Zoo Brno

Plánujete výlet do jihomoravské metropole? Udělejte si zastávku v zajímavé brněnské zoologické zahradě. Zoo Brno najdete v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Z procházky, kterou zvládnete i s kočárkem, budou nadšené především děti. Tolik zvířátek neuvidíte každý den. A ještě k tomu dětské zoo. Těšit se můžete na tygry, lvy, lední medvědy i na mnoho dalších zvířecích obyvatel pod Mniší horou.

Expozice brněnské zoologické zahrady se nachází v příjemném přírodním prostředí na 25 hektarech zalesněných kopcovitých strání Mniší hory. Počítejte s tím, že prohlídka všech expozic a pavilonů vám zabere nejméně půl dne, nebo i více, pokud se zastavíte v Dětské zoo. Zde si mohou malí návštěvníci pohladit ovce a kozy, nahlédnout do nor ke králíkům a morčatům nebo si zajezdit na poníkovi. Pro skotačivé děti nechybí ani prolézačky, skluzavky, houpačky a další herní prvky.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zoo Brno chová na 2200 zvířat ve 400 druzích

První expozicí, kterou můžete po vstupu do zahrady shlédnout, jsou Tygří skály. Tento velkoryse pojatý výběh obývají tygři sumaterští. Ve své domovině jsou to silně ohrožená zvířata a Zoo Brno je chová v rámci Evropských záchovných programů. Pozorovat je lze z vyhlídek přes skleněné přepážky, prosklené jsou i zimní ubikace. Velmi atraktivní je prosklená vyhlídka z restaurace U Tygra, která s výběhem přímo sousedí.

Medvěd v Zoo Brno
Medvěd v brněnské zoologické zahradě

Beringie je divočina

Brněnská zoologická zahrada má další překvapení. Zavede vás do světa severské krajiny, kde vám v expozici nazvané Beringie přiblíží přírodu Kamčatky a Sibiře. Spatříte zde úžasné a obrovské zvíře, medvěda kamčatského. V Beringii je také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. Kromě toho se tu můžete podívat do dvou voliér a kamčatské chalupy.

Oblíbené místo návštěvníků je u jednoho z nejstarších výběhů, kde přebývají lední medvědi. Cestou k nim se můžete ještě zastavit v průchozí voliéře orlů bělohlavých nacházející se v sousedství indiánské chýše kmene Haida.

Víte o tom, že v brněnské zoo vede cesta přes klokaní území? Užijte si dobrodružnou stezku! Díky tomu se dostanete do bezprostřední blízkosti zvířat. Pozorovat je můžete z vyhlídkové plošiny nebo pomocí průhledného oplocení.

Vlk v Zoo Brno
Vlk z brněnské zoologické zahrady

V nejvyšší části Mniší hory, v místě současné vyhlídky před výběhem Safari, je vybudována Africká vesnice. Je součástí budoucího komplexu Kalahari. Osadu tvoří repliky osmi afrických chýší, některé slouží jako zázemí pro zvířata, další pro vzdělávání, občerstvení a odpočinek návštěvníků. Z několika vyhlídkových míst uvidíte drobné africké domácí zvířectvo, jezero s plameňáky, ostrov lemurů kata a žirafy, zebry a pakoně modré.

V pavilonu Tropické království žijí želvy obrovské, kočky pouštní a také vzácný ještěr – varan komodský. Expozici doplňují akvária se sladkovodními i mořskými živočichy.

Zoologická zahrada v Brně-Bystrci je otevřená po celý rok. Její terén je poměrně kopcovitý. Překonávat jej však můžete několika způsoby – v tempu nordic walkingu, pohodovou procházkou nebo v pohodlí populárního zoo vláčku. Další informace naleznete na stránkách zoo, včetně informací pro návštěvníky a Zoo Brno vstupné.

Fajn výlet v okolí: Ještě nemáte dost zvířátek? Pak pokračujte do Lamacentra Hády. Pohlaďte si lamu a ona pohladí vaši duši. A pokud se chcete po výletu za zvířátky svlažit v parném létě, ideálním místem v Brně je Brněnská přehrada. A nemyslete se, najdete zde atraktivní aktivity po celý rok, nejen v letních měsících.

Kde se zoologická zahrada nachází?

Kraj: Jihomoravský
Okres: Brno-město
Město: Brno

Kontakt

Zoo Brno
U Zoologické zahrady 46
635 00 Brno
telefon: +420 546 432 311
e-mail: zoo@zoobrno.cz 
www.zoobrno.cz

Brněnská zoologická zahrada s ledním medvědem
Brněnská zoologická zahrada s ledním medvědem
VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.