Majáles Ostrava: Oslavte krásy mládí na Slezskoostravském hradě!

Majáles Ostrava
Majáles Ostrava. Foto: David Buršík. Zdroj: Stavovská unie studentů Ostrava, z.s.

Květen je tu a s ním i tradiční studentské oslavy máje a jara. Majáles v Ostravě je největším festivalem tohoto druhu v Moravskoslezském kraji. Letošní 28. ročník vyvrcholí v pátek 17. května v areálu Slezskoostravského hradu, kde na třech pódiích vystoupí na dvacet talentovaných umělců. Multižánrový program slibuje proud nekonečné zábavy a skvělé atmosféry!

Mezi hlavní taháky ostravského majálesu patří Xindl X, který byl devětkrát nominován na Cenu České hudební akademie Anděl v kategorii folk a country. Příznivci rapu se mohou těšit na českého rappera, který si říká Robin Zoot, a rappovou scénu dále doplní její tahouni Paulie Garand, MC Gey či ostravský rodák Sergei Barracuda. Fanoušci Bangeru si přijdou na své s talentovaným zpěvákem a skladatelem Adamem Mišíkem.

Majáles Ostrava
Adam Mišík. Zdroj: Stavovská unie studentů Ostrava, z.s.

Pohodovou atmosféru zaručí vystoupení písničkáře Pavla Callty či mladé naděje rockové scény, kapela Trocha Klidu. Svůj humor a umění slova zase předvede Vojtaano a na závěrečnou party se chopí mixů DJ Forgen. Nebude chybět mladá indie kapela Fall & Fell, vítěz letošního UniBand Contest.

Majáles Ostrava
Camo & Krooked, ořez plakátu. Zdroj: Zdroj: Stavovská unie studentů Ostrava, z.s.

Na letošním ostravském Majálesu se jako hvězda světového formátu zaskví ikonické rakouské duo Camo & Krooked, které na elektronické hudební scéně působí téměř 15 let a hlavní stage zdobí na festivalech po celém světě. Spolu s MC Daxtou tvoří trio, které nenechá chladným nikoho, kdo vkročí na taneční parket!

Majáles Ostrava
Majáles Ostrava. Zdroj: Stavovská unie studentů Ostrava, z.s.

Na programu je také vystoupení jednoho z nejvýznamnějších slovenských DJů ve světě Drum and Bassu, Changing Faces, a místní hvězdy Bea, kterou doprovodí nejmladší člen skupiny Hoofbeats, Leduysleduy. Také se objeví Madface, společně s Apokainem a duem Magenta & Pain. Celý program najdete zde.

Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji na webových stránkách Majálesu.

Majáles Ostrava
Majáles Ostrava. Foto: Dan Petruška. Zdroj: Stavovská unie studentů Ostrava, z.s.

Praktické informace

Místo konání: Slezskoostravský hrad, Hradní 1, 702 00 Ostrava
Termín: 17. květen 2024 15:00 – 18. květen 2024 2:00
Vstupné: 400 Kč (senioři nad 65 let a děti do 12 let za doprovodu rodičů zdarma)

Kontakty

Tel.: +420 604 319 291
E-mail: info@younie.cz
Web: majalesostrava.cz