Napoleon v Brně: Nechte se vtáhnout do historie roku 1805

Napoleon v Brně
Napoleon v Brně. Zdroj: Acaballado® z.s.

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak zavítejte v sobotu 25. listopadu do Brna. Na akci nazvané Napoleon v Brně si připomeneme den, kdy do města přijel francouzský císař i se svými vojáky a připravoval se tady na bitvu u Slavkova. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na vybrané dobové speciality a další zajímavou podívanou!

Na akci Napoleon v Brně zažijete dobu, kdy císař Napoleon vstoupil do Brna. Stalo se tak 20. listopadu roku 1805. Po 218 letech si tuto událost zopakujeme. V sobotu 25. listopadu Brno opět ožije klapotem podkov koní. Uvidíte císařskou gardu v dobových uniformách, a budete-li mít jen trochu štěstí, zahlédnete a pozdravíte se se samotným císařem Napoleonem.

Napoleon v Brně
Napoleon v Brně. Zdroj: Acaballado® z.s.

Letos poprvé se odehraje první část historického programu na hradu Špilberk, kde začne už v 10 hodin. Druhá část programu se v podvečer přesune na Moravské náměstí, odkud průvod vojáků v čele s Napoleonem vyrazí směrem k Nové radnici. Odtud pak bude pokračovat ke katedrále sv. Petra a Pavla, kde celá akce skončí.

Program akce

10.00 Proběhne zahájení historického programu na hradě Špilberk. Na místě uvidíte ukázky uniforem vojáků, předvedení výstroje a výzbroje jednotlivých armád a prohlédnete si vojenské ležení.
12.00–12.30 Přijede císař a Napoleon a provede inspekci pevnosti. Přivítá ho salva z děl.
13.30–16.00 Historický program na Špilberku – jízdní dovednostní soutěže s koňmi, vystoupení bubeníků, móda začátku 19. století, historie Brna v roce 1805.
17.00 Průvod vojáků v čele s Napoleonem na koních i pěšky se vydá městem na radnici.
17.30 Císař Napoleon převezme symbolický klíč z rukou primátorkya a bude následovat deklarace.
18.30 Program v katedrále sv. Petra a Pavla – komponovaný pořad skládající se z pietní chvíle, hudební a pěvecká vystoupení, dramatická produkce.

Napoleon v Brně
Napoleon v Brně. Zdroj: Acaballado® z.s.

Kde se „Napoleon v Brně“ koná?

Brno
Špilberk 210/1
Moravské náměstí
Náměstí Svobody
Nová radnice, Dominikánské náměstí
Katedrála sv, Petra a Pavla, Petrov 9

Jihomoravský kraj

Napoleon v Brně
Napoleon v Brně. Zdroj: Acaballado® z.s.

Datum a vstupné

25. listopadu 2023 v 10–19.30 hod.

Cena: zdarma

Kontakty

Tel. : +420 777 700 888
E-mail: rrajm@rrajm.cz
Web: www.napoleonvbrne.cz