Nechte se okouzlit leskem Českých korunovačních klenotů

České korunovační klenoty na dosah, zdroj: www.zamek-opocno.cz
České korunovační klenoty na dosah, zdroj: www.zamek-opocno.cz

Vstupte do světa Českých korunovačních klenotů, kde se zlatem proplétají vzácné drahokamy a symbolika slavných korunovací. Tyto klenoty oplývají příběhem, krásou a historickou hodnotou. Připojte se k nám na jedinečné výstavě a prožijte neopakovatelný zážitek plný vznešenosti a historického půvabu. Zažijte nezapomenutelný okamžik na výstavě „České korunovační klenoty na dosah“ na zámku Opočno!

Nechte se pohltit příběhem

Vstupte na zámku Opočno do světa dávných králů a královen, ať se vaše smysly ponoří do atmosféry krásy a historie. Společnost Putovní výstavy CZ přináší tuto jedinečnou výstavu přímo k vám, ve zcela nové podobě.
Nechte se unést příběhem, který začal psát Karel IV. a jeho spojením Svatováclavské koruny s dalšími vzácnými předměty. Procházejte místy, kam málokdo má přístup, a objevujte skvosty, které tvoří jádro svatovítského pokladu.
Mistrovské repliky korunovačních klenotů výstavy „České korunovační klenoty na dosah“, vytvořené špičkovým zlatníkem Jiřím Urbanem, vás okouzlí svým detailním zpracováním. Svatováclavská koruna, žezlo a jablko se setkají po čtyřech stoletích v původní soupravě, a to jen pro vás.

Více než korunovační klenoty

Nejen korunovační klenoty, ale také další exponáty, jako Řád zlatého rouna, slavnostní šaty Marie Terezie či husitské zbraně, vás provedou příběhem 22 vladařů napříč pěti staletími.
Přijďte a prožijte neopakovatelný zážitek, který vás přenese do srdce naší historie. Těšíme se na vás!

Místo konání akce

Zámek Opočno
Trčkovo nám. 1
517 73
Opočno
Královehradecký kraj

Datum a vstupné akce

datum: 4. 7. – 1. 10. 2023
otevírací dny a časy: úterý až neděle 9-17 h. (VII a VIII), 10-16 h. (IX a 1.10.)

Vstupné:
dospělí: 130,- Kč
senioři a studenti: 100,- Kč
děti ZŠ: 80,- Kč
děti MŠ: 40,- Kč
fotopoplatek: 20,- Kč

Kontakt

Mgr. Petr Lukas,
tel.: 605 972 588
e-mail: letohradekbrno@seznam.cz
www.zamek-opocno.cz