Nejkrásnější výlety v Ústeckém kraji

Zkuste naše tipy na výlety v Ústeckém kraji. Zdroj foto: Pixabay.com
Zkuste naše tipy na výlety v Ústeckém kraji. Zdroj foto: Pixabay.com

Severozápadní Čechy nemají tu nejlepší pověst a pro většinu lidí nejsou prvním místem, kde by si zvolili strávit svou dovolenou. To je však škoda, protože právě Ústecký kraj nabízí spoustu zajímavých míst, včetně naprosto úchvatného Českého Švýcarska a čas strávený v tomto koutě naší republiky je rozhodně kouzelný a nezapomenutelný. Co byste zde neměli minout?

Hřensko

Tato malá obec se označuje také jako vstupní brána do Českého Švýcarska. Už jen samotné umístění Hřenska v kaňonu se stěnami ve výšce až 80 metrů nabízí naprosto jedinečný pohled a zážitek, stejně jako místní historická architektura. V Hřensku se budete cítit jako na horách, ale jedná se o pouhý klam – ve skutečnosti jde o nejnižší bod v České republice. Samozřejmě když už budete v Hřensku, nesmíte vynechat ani návštěvu samotného Českého Švýcarska, které i v dnešní době nabízí naprosto unikátní cíl výletu za přírodou.

Než vyrazíte, nezapomeňte si v Ústeckém kraji zarezervovat ubytování. Třeba v chatě či chalupě, která vám nabídne naprostý klid a soukromí.

K fajn výletům v Ústeckém kraji nedomyslitelně patří Zoo Chomutov a Zoo Ústí nad Labem. Zdroj foto: Pixabay.com
K fajn výletům v Ústeckém kraji nedomyslitelně patří Zoo Chomutov a Zoo Ústí nad Labem. Zdroj foto: Pixabay.com

Ústecká a Chomutovská zoologická zahrada

Pokud jedete na dovolenou s dětmi, určitě nesmíte minout zoologické zahrady v Ústí nad Labem a v Chomutově. Ta Chomutovská se rozkládá na 112 hektarech a patří tak k největším v ČR. Chová 160 druhů zvířat a naleznete zde také skanzen a mnoho dalších zajímavostí. Tato zoo vznikla především jako klidné útočiště nejen pro lidi, s maximálním respektem k přírodě.
Za návštěvu stojí také Zoo v Ústí nad Labem, které je sice menší, ale přesto vám nabídne spoustu poznání i zábavy.

Ústí nad Labem

Ano, přes svou pochmurnou pověst i srdce tohoto kraje rozhodně stojí za návštěvu. Vyzkoušet si můžete jízdu na nejmodernější kyvadlové dopravě ČR – lanovce Větruši. Po jízdě, která trvá pouhou minutku a půl, se vám naskytne úžasný výhled na město i jeho okolí. Výhled si můžete ještě trochu zlepšit, pokud se vydáte i na místní vyhlídkovou věž. Nemusíte se bát ani hladu, protože se u Větruše kromě tenisových kurtů a sportoviště nachází také restaurace a kavárny.

Láká vás návštěva šikmé věže v Pise? Nemusíte až do Itálie. V centru Ústí se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie s nejšikmější věží ve střední Evropě.

V Ústeckém kraji se nachází také slavná hora Říp i spousta historických památek, například barokní zámek Krásný dvůr a mnoho dalších. Pokud jste se ještě nerozhodli, který kout ČR prozkoumat, Ústecký kraj je rozhodně skvělou volbou.