Objevte Plameny v Klášterech – „Sympozium sklářských mistrů“

Plameny v Klášterech, sympozium sklářských mistrů. Zdroj: www.ckrumlov.info
Plameny v Klášterech, sympozium sklářských mistrů. Zdroj: www.ckrumlov.info

Nechte se pohltit fascinujícím světem skla na sympoziu „Plameny v Klášterech“. Osmé setkání sklářských mistrů ve městě Český Krumlov nabídne tři dny plné kouzla: dílny, tavení, koncerty, módní přehlídky a výstava šperků. Od 18. do 20. srpna 2023 se v areálu Klášterů setkají umělci, tvořivost a tradice, aby vytvořili zážitkový program. Přijďte si prohlédnout mistrovské práce, získat šperk od autora a ponořit se do atmosféry sklářského umění.

„Skleněné dobrodružství: Plameny v Klášterech“ – Setkání uměleckého skla a mistrovství v Českém Krumlově

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa uměleckého skla, kde se spojuje tvořivost a mistrovství. Ozvěny praskajícího skla, vzrušující koncerty, módní přehlídky a výstava nádherných šperků na vás čekají v areálu Klášterů v Českém Krumlově od 18. do 20. srpna 2023. Osmačtyřicáté setkání sklářských mistrů přinese dílny, tavení u kahanů a předvádění řemesla pod širým nebem. Předvedou se vám mistrovští skláři, přičemž jedním z vrcholů bude účast světoznámého Alexxe Changa z Thajska. O osvěžení se tentokrát postará proslavená čajovna Týna z botanické zahrady v Praze. Ať už jste milovníkem umění, nebo hledáte inspiraci, tato událost nabídne něco neobyčejného.

Vřící kahany, hudební představení a kreativita na dosah ruky

V pátek 18. srpna 2023 proběhne oficiální zahájení sympozia. Během víkendu budou kahany vřít, sklářské dílny ožijí, a to vše v rámci tavení, povídání a kreativity. Koncerty Sirén a Billy Goats přinesou hudební poselství večera. V sobotu 19. srpna 2023 zazáří přehlídka od Terezky Dominové, rytmus Jano Tiger Moravec a spol. a hedvábný atelier Bavaré- Barvy všecky od Kristýny Blažkové. Netradiční přehlídka sklářských mistrů a koncert Bryce Belchera završí tento nabitý den. Neděle 20. srpna 2023 vyvrcholí oficiálním ukončením tohoto magického putování sklem.

Vyberte si svůj šperk

Každý den můžete obdivovat výstavu šperků, která bude okouzlovat vaše smysly. Během všech tří dnů bude probíhat jejich prodejní výstava, svůj jedinečný klenot tak můžete získat přímo od talentovaných autorů. Akce probíhá pod záštitou Jihočeského kraje, ve spolupráci s Kláštery Český Krumlov se tento festival stane skvělým zážitkem pro vás i vaše blízké. Přijďte a nechte se unést krásou sklářského umění!

Kde se „Plameny v Klášterech, sympozium sklářských mistrů“ koná?

Kláštery Český Krumlov
Klášterní dvůr 97
Český Krumlov
381 01

Datum akce a vstupné

Datum akce:*
18. srpna – 20. srpna 2023

Vstupné:
Dobrovolné

Kontakt

Kláštery Český Krumlov
Tel.: +420 725 554 705
E-mail: informace@divadlock.cz
www.klasteryck.cz

* 18.8.2023 / Pá / 14:00 – 22:00
19.8.2023 / So / 10:00 – 22:00
20.8.2023 / Ne / 10:00 – 14:00