Pekařská sobota v Rožnově pod Radhoštěm: Přijďte si vychutnat den vůně pečiva

Pekařská sobota ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Pekařská sobota v rožnovském skanzenu. Foto: Jan Kolář

Areál Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu 15. července 2023 patří mistrům cechu pekařského! Po celý den budete moci ochutnávat pečivo od zúčastněných pekařských firem.

V sobotu 15. července 2023 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční již 28. přehlídka dovedností mistrů cechu pekařského známá pod názvem Pekařská sobota.

Dřevěné městečko přivítá pekařské firmy, které představí sortiment svých pekařských výrobků formou stánkového prodeje. Spolu s domácími pekaři se zúčastní tradičních pekařských soutěží – soutěže o nejlepší chléb i nejlepší rohlík. O vítězích bude rozhodovat odborná porota.

Pekařská sobota ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Ochutnávky pečiva v rožnovském skanzenu. Foto: Jan Kolář

Návštěvníci Pekařské soboty díky hlasovacím kuponům vyberou nejlepší pekařský stánek. Kromě toho se veřejnost může také zapojit do takzvaného Pekařského souboje, což je soutěž v netradičních disciplínách, která otestuje spíše jejich fyzickou zdatnost a sílu, bez níž se mistr cechu pekařského neobejde.

Ukázky pečení chleba budou k vidění v Billově domě v Dřevěném městečku a ve vodním mlýnu v Mlýnské dolině. Užijte si také doprovodný kulturní program. Na pódiu u rybníčka si poslechněte  dechovou hudbu Zubřanka, v amfiteátru pro změnu Folklorní soubor Radhošť z Trojanovic a zaposlouchejte se do písní písničkáře Jan Burian.

Bližší informace o akci a možnost zakoupit si online vstupenku získáte na stránkách Valašského muzea v přírodě.

Plakát Pekařské soboty
Program Pekařské soboty

Kde se Pekařská sobota koná?

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Vsetín
Město: Rožnov pod Radhoštěm

Pořadatel akce

Valašské muzeum v přírodě
Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Tel.: +420 571 757 173
E-mail: muzeum@vmp.cz
Web: www.nmvp.cz