S havířem na šichtu! Zažijte směnu na šachtě

Pojďte S havířem na šichtu v Hornickém muzeu Landek Park v Ostravě-Petřkovicích.
Pojďte S havířem na šichtu v Hornickém muzeu Landek Park v Ostravě-Petřkovicích. Foto: archiv DOV

Nebuď sciply a doval na šichtu! Tímto sloganem láká Hornické muzeum Landek Park v Ostravě-Petřkovicích na unikátní zážitkový program nazvaný S havířem na šichtu, který potrvá celé prázdniny.

Návštěvníci akce S havířem na šichtu si poprvé budou moci vyzkoušet, jak asi chutnala polévka z onucí, co měli chlapi v baňoku či jaké rituály probíhaly před samotným fáráním. Dvě hodiny jadrné hornické mluvy (pro děti do 12 let nevhodné!), kus uhlí na památku a malý hornický slovníček k tomu. I to bude součástí zážitkové směny na šachtě.

Landek Park v Ostravě-Petřkovicích
Landek Park v Ostravě-Petřkovicích. Foto: archiv DOV

„Na tyto mimořádné šichty se samozřejmě všichni velmi těšíme. Bude to nevšední zážitek na nevšedním místě! Letos ale v Hornickém muzeu chystáme ještě jednu velkou událost. Na počátku září dovezeme na pár dnů na Landek pravou Petřkovickou (někdy se uvádí Landeckou) Venuši. Připomeneme si tak 70. výročí jejího objevení,“ slibují pořadatelé.

Akce probíhá o prázdninách vždy v sobotu ve 14 hodin. V době Setkání hornických měst a obcí ČR také mimořádně v pátek 8. 9. a neděli 10. 9. 2023 (opět ve 14:00). Vstupenky lze zakoupit zde.

Kde se akce S havířem na šichtu koná? 

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Ostrava-město
Město: Ostrava-Petřkovice

Kontakt na pořadatele

Hornické muzeum Landek Park
Pod Landekem 64
Petřkovice
725 29 Ostrava

Tel.: +420 602 532 414
E-mail: infocentrum@dolnivitkovice.cz
Web: www.dolnivitkovice.cz