Podzimní mlsání: Projděte se po hradě Šternberk a ochutnávejte hradní pokrmy

Podzimní mlsání na hradě Šternberk
Podzimní mlsání na hradě Šternberk. Zdroj: Národní památkový ústav

Patříte-li mezi milovníky historie nebo dobrého jídla, nenechte si v sobotu 14. října 2023 ujít návštěvu hradu Šternberk. V sobotu 14. října 2023 se ponese hradem Šternberk vůně dobrého jídla, neboť se zde koná gurmánský festival – PODZIMNÍ MLSÁNÍ. Stejně jako v předchozích letech se mohou návštěvníci těšit na prohlídky hradu spojené s ochutnávkou hradních pokrmů.

Akce „Podzimní mlsání “ nabízí ochutnávky jídel servírovaných v historickém prostředí, možnost prohlédnout si krásný šternberský hrad a dozvědět se zajímavé informace o stolování pánů i měšťanů.
Všechny pokrmy připravené v rámci sobotního dne budou inspirované kuchařskou knihou „Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“. Degustace jídel proběhne v exkluzivním prostoru Liechtensteinské kuchyně. Ochutnávky jídel budou součástí vstupného na prohlídky hradu Šternberk.

Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se historie stolování a gastronomie na hradech a zámcích.

Podzimní mlsání na hradě Šternberk
Podzimní mlsání na hradě Šternberk. Zdroj: Národní památkový ústav

Kde se Podzimní mlsání koná?

Státní hrad Šternberk
Horní nám. 6
785 01 Šternberk

Olomoucký kraj

Datum a vstupné

14. říjen 2023 10:00–15:00

Vstupné na prohlídky s ochutnávkou hradních pokrmů:

Plné – 260 Kč
Snížené – 210 Kč
Děti do 17 let – 80 Kč

Kontakty

Tel.: +420 725 718 059
E-mail: hrad.sternberk@npu.cz
Web: www.hrad-sternberk.cz