Projděte se vánočně vyzdobenou zoologickou zahradou Lešná ve Zlíně a obdarujte zvířata

Vánoční výzdoba v Zoo Zlín-Lešná
Vánoční výzdoba v Zoo Zlín-Lešná. Zdroj: Zoo Zlín

Zlínská zoo se rozzářila světelnou vánoční výzdobou. Okouzlí vás zde nejen typické vánoční motivy, ale i světelné siluety exotických zvířat. Užijte si krásnou procházku po setmění a přispějte ozdobou či dárkem pod stromeček. Pamatujte, že obyvatelé zoologické zahrady vám nabízí milou podívanou i v zimě. 

Zlínská zoo dýchá vánoční atmosférou. Zahradu zpestřily světelné vánoční ozdoby i zářící siluety slonů, lvů, medvěda, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů, supů a klokanů. Září i vánoční strom na nádvoří zámku Lešná a menší stromek u hlavního vstupu do zoo. A právě ten můžete pomoci dozdobit nějakou vlastní „zoobaňkou“ či jinou pěknou ozdobou.

Světelné siluety zvířat v zoo Zlín.
Vánoční výzdoba zoo Zlín. Zdroj: Zoo Zlín

Přinést můžete i dárek pro zvířata a položit jej pod vánoční strom. „Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky, ovesné vločky, rýži, luštěniny nebo sušené pečivo a ovoce,“ radí pracovníci zoo.

U vánočního stromečku u hlavního vstupu nepřehlédněte speciální vánoční poštovní schránku. „Pokud chcete naší zoo či svým oblíbeným zvířátkům popřát něco hezkého k Vánocům i do nového roku, můžete nám napsat či nakreslit přání a vložit do schránky. Pravidelně je budeme zveřejňovat na našem Facebooku,“ vybízí zlínské zoo.

Světlné siluety zvířat v zoo
Světelné siluety zvířat v Zoo Zlín. Zdroj: Zoo Zlín

Zvířata v zimě

Vzhledem k tomu, že krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, prodlužuje zlínská zoo svoji otvírací dobu až do 17 hodin. Zoologickou zahradu můžete navštívit také na Štědrý den, během vánočních svátků, na Silvestra nebo Nový rok. A nemyslete si, že exotická zvířata se chladné zimě a sněhu vyhýbají, takže nebude co k vidění. Mnohá z nich jsou otužilci a ve sněhu si libují. To dřív prochladne choulostivý člověk. V tom případě může rychle zamířit do tropické haly nebo Zátoky rejnoků, kde se teploty drží na příjemných 26 stupních.

Tygři ussurijští si zimní počasí užívají plnými doušky a ve venkovním výběhu je najdete každý den
Tygři ussurijští si zimní počasí užívají plnými doušky a ve venkovním výběhu je najdete každý den. Zdroj: Zoo Zlín

Kde se Vánoční výzdoba zoo nachází?

ZOO a zámek Zlín-Lešná
Lukovská 112
763 14 Zlín

Zlínský kraj

Datum a vstupné

10. prosince 2023 8.30 – 2. ledna 2024 17.00

Cena: 110 Kč pro dospělé
90 Kč pro seniory
70 pro děti od 3 do 15 let

Doporučujeme zakoupit zvýhodněné online vstupenky, kdy u každé vstupenky ušetříte 10 Kč.

Kontakty

Tel.: +420 577 577 101
E-mail: office@zoozlin.eu
Web: www.zoozlin.eu