Prožijte empírové taneční odpoledne na zámku Raduň

Empírové taneční odpoledne na zámku Raduň
Empírové taneční odpoledne na zámku Raduň. Zdroj: Národní památkový ústav

Pročpak si trochu nezatancovat v krásném prostředí zámecké oranžerie? Touto větou láká zámek Raduň na akci Podzimní odpoledne na raduňském zámku, která se uskuteční v sobotu 14. října. Kromě historického tance slibuje i dílničky pro děti v zámeckém sklepení a minijarmark před zámkem.

Program začíná ve 14 hodin výukovým seminářem pro širokou veřejnost. A jak pořadatelé zdůrazňují, na ten není potřeba žádná předchozí znalost tanců. Zúčastnit se jej mohou i jednotlivci nebo skupinky. Na výukový seminář pak od 15 hodin naváže historická tančírna, kde zapálení účastníci předchozího semináře i další zájemci z řad zkušených tanečníků uplatní své taneční znalosti a dovednosti.

A jaké tance se budou vyučovat a tančit? English Country Dances neboli anglické lidové tance. Zmínky o nich sahají přinejmenším do konce 16. století a obzvláštní popularitě se těšily v době Jane Austenové a císaře Napoleona. „Každý tanec je složený z jednoduchých opakujících se figur, stačí umět poznat levou a pravou stranu a počítat do osmi,“ ujišťují pořadatelé. A jak dodávají, dobový oděv je vítán, ale rozhodně není povinný.

Jedinečnou atmosféru tanečního odpoledne zajisté podtrhne prostředí zámecké oranžerie, kde se akce koná. Tato elegantní přízemní novoklasicistní stavba z let 1825 až 1826 se nachází sto metrů od zámku a navazuje na ni okrasná a bylinková zahrada se sadem.

Zámek Raduň. Foto: Flickr.com/Herbert Frank
Zámek Raduň. Foto: Flickr.com/Herbert Frank

Kde se Empírové taneční odpoledne koná?

Státní zámek Raduň
Zámecká 67
747 61 Raduň

Moravskoslezský kraj

Datum a vstupné

14. říjen 2023 14:00–17:00

Cena: 60 Kč

Kontakty

Tel.: + 420 732 828 365
E-mail: kolarova.eva@npu.cz
Web: www.zamek-radun.cz