Stezka Valaška: Zažijte skywalk a lanový chodník v korunách stromů

Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/P.Brunclik
Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/P.Brunclik

Stezka Valaška v osadě Pustevny v Beskydech je skvělým místem pro všechny milovníky adrenalinového dobrodružství. Projděte se mezi korunami stromů po stezce, jejímž unikátem není jen skywalk, neboli skleněná vyhlídka, ale také „himálajský“ lanový chodník. Nadechněte se osvěžujícího horského vzduchu a kochejte se nádhernými výhledy na beskydskou přírodu. 

Za fantastickými zážitky do Beskyd

Stezka Valaška v Moravskoslezských Beskydech je oblíbený výletní cíl pro všechny, kteří hledají adrenalinové zážitky. Unikátní nadzemní dřevěná stavba se nachází na Pustevnách, cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnice (1084 m n. m.). Stezka je dlouhá 610 metrů, při jejím zdolávání se můžete projít po zavěšeném „himalájském” lanovém chodníku dlouhém 150 metrů. Na konci je 22 metrů vysoká věž se skleněnou vyhlídkou, tyčící se v nadmořské výšce 1099 metrů. Skywalk, jak se skleněným vyhlídkám říká, vám zprostředkuje nejen úžasný rozhled, ale také nezapomenutelný pocit, že stojíte ve vzduchu. Užijte si jedinečné okamžiky a krásné výhledy na Moravskoslezské Beskydy a Hostýnsko-vsetínskou hornatinu a do širokého okolí.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Stezka Valaška, Moravskoslezské Beskydy. Zdroj: Shutterstock.com/Pavel Jiranek
Stezka Valaška, Moravskoslezské Beskydy. Zdroj: Shutterstock.com/Pavel Jiranek

Zajímavosti o nadzemní atrakci

Stezka Valaška vznikla v roce 2018, bezpečnost zajišťuje dřevěné zábradlí s drátěným plotem, výška v nejvyšším bodě od země je 15,2 metrů, celková délka všech použitých dřevěných profilů je 15 935 metrů, počet vrutů, šroubů a jiných spojů je asi 21 000 ks a délka vrtaných pilot je 1 120 metrů. Pozvolně stoupající chodník má také řadu zastavení k odpočinku a informační tabule, kde se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i o blízkém okolí.

Vezměte na výlet na Stezku Valaška i děti

Vydejte se s dětmi na naučnou stezku, nazvanou Pustevenská Zoo. Najdete ji nedaleko té nadzemní. Je vhodná pro děti už od dvou let a měří pouhého 0,5 km. Na cestě je vybudováno devět zastavení s dřevěnými sochami zvířat v životní velikosti (v zimě je naučný chodník uzavřen).

Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/Karel Stipek
Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/Karel Stipek

Kde se stezka Valaška nachází?

Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Obec: Prostřední Bečva, sedlo Pustevny

Otvírací doba, vstupné a příjezdová trasa

  • Bližší informace o otvírací době a vstupném najdete na internetových stránkách stezkavalaska.cz.
  • Pojedete-li od Ostravy, jeďte směrem na Trojanovice na parkoviště Ráztoka (GPS 49.5060389N, 18.2478511E) a dále buď lanovkou nebo pěšky 2,5 km po modré turistické značce nebo 5 km po Knížecí cestě.
  • Od Rožnova, Bečvy nebo Slovenska směřujte na Pustevny na parkoviště (GPS 49.4847294N, 18.2644219E).
  • Stezka je bezbariérová pro kočárky i vozíčkáře, z Pusteven k ní vede lesní cesta.
  • Vstup se psem je povolen na vodítku a s náhubkem, případně v tašce.
  • Na pokladně lze platit kartou.
Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/P.Brunclik
Stezka Valaška, Pustevny. Zdroj: Shutterstock.com/P.Brunclik

Kde získáte další informace?

Stezka Valaška
Pustevny
744 01 Trojanovice

tel.: +420 605 960 891
e-mail: stezkavalaska@email.cz
web: stezkavalaska.cz

Tip na výlet v okolí

Poznejte osadu Pustevny nedaleko mýtické hory Radhošť, je jedním z nejnavštěvovanějších míst celých Beskyd, a potom také Rožnov pod Radhoštěm a krásnou Jurkovičovu rozhlednu.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.