Štíhlá kráska Stříbrná Twiggy vám nabídne úžasné panoráma moravských pohoří

Rozhledna Stříbrná Twiggy. Zdroj: Můj Kraličák

Vrchol kopce Štvanice v pohoří Králický Sněžník zdobí nádherná dřevěná rozhledna s ocelovými prvky. Tato útlá krasavice dostala jméno Stříbrná Twiggy a ze zasklené vyhlídkové plošiny vám poskytne úchvatné výhledy na Staroměstsko, Králický Sněžník i na celý hřeben Jeseníků.

Na kopci Štvanice (866 m) stojí štíhlá válcová věž – Stříbrná Twiggy nebo také rozhledna na Kraličáku, který je oblíbeným rekreačním areálem. Při pohledu na ni určitě oceníte architektonický skvost, který se vyjímá v této krajině. Proto byla také pokřtěna netradičním jménem po slavné modelce – Stříbrná Twiggy.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Stabilitu konstrukce z modřínového dřeva zajišťují ocelová lana ukotvená v její blízkosti. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce téměř 30 metrů vystoupáte kulatým dřevěným schodištěm. Čeká vás 152 schodů, ale rozhled, který se vám poté naskytne, rozhodně stojí za výhled.

Rozhledna Stříbrná Twiggy. Zdroj: Můj Kraličák

Vyhlídková věž Stříbrná Twiggy na kopci Štvanice je velmi lákavým turistickým cílem. Slavnostní otevření rozhledny proběhlo v květnu 2019 a od té doby ji můžete navštívit celoročně a zdarma. V její blízkosti najdete kryté bezbariérové odpočívadlo s hracími a odpočinkovými prvky pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Užijte si Staroměstsko, jeho krásnou přírodu se zdravým horským vzduchem, průzračnými potůčky, stráněmi a hlubokými lesy po celý rok. Na jaře s vůní květin, v létě s hřejivými slunečními paprsky, barevný podzim vás potěší i při mlhavém počasí a královna zima vyčaruje kouzelnou atmosféru. Vždy je tu krásně.

A kudy k rozhledně?

Ze Starého Města se vydejte po zelené turistické značce. Cesta je dlouhá 6 km, s převýšením 353 m. Další možností je trasa od parkoviště u Skiareálu Kraličák, odkud k rozhledně dojdete, přes rozcestí Štvanice – sedlo, po modré a zelené turistické značce (1,5 km).
Vhodným výchozím bodem je i obec Stříbrnice, odkud vyrazíte po žluté k rozcestí Strakovy školky, potom odbočíte na modrou směrem k rozcestníku Štvanice – sedlo a po zelené směrem k rozhledně. K rozhledně vás také vyvezou lanovky, od jihu z Hynčic pod Sušinou, od severovýchodu ze Stříbrnice.

Rozhledna Stříbrná Twiggy. Zdroj: Můj Kraličák

Místo

Kraj: Olomoucký
Okres: Šumperk
Město: Staré Město pod Sněžníkem

Kontakt

Můj Kraličák – Mujkralicak

Turistické informační centrum
náměstí Osvobození 166
78832 Staré Město pod Sněžníkem
tel.: +420 583 239 134; +420 704 060 562
e-mail: info@mu-staremesto.cz 
www.staremesto.info 

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.