
Vydejte se do Království sov v městečku Králíky v podhůří Orlických hor a zažijte jedinečné setkání se světem nočních predátorů! Toto unikátní environmentální centrum vám přiblíží život sov zblízka a nabídne nezapomenutelný zážitek pro malé i velké milovníky přírody.
Jak se z dárku stalo království
Království sov vzniklo díky vášni Radka Podolského, který měl vztah k ptákům už od dětství. Klíčovým okamžikem byl svatební dar v podobě sovy, který se stal impulsem k vybudování tohoto výjimečného místa. Spolu se svou manželkou Petrou v roce 2016 otevřeli naučné centrum, které se postupně rozrostlo na domov pro téměř všechny evropské druhy sov a mnoho dalších opeřenců.
Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Kdo v Království sov žije?
Ve voliérách dnes žije kolem 80 ptáků, mezi nimiž najdete opravdové skvosty. Potkáte zde například Sovici sněžní, kterou si mnozí spojují s legendárním příběhem o Harrym Potterovi. Obdivovat můžete také Výra velkého, přezdívaného „král noci“, Puštíka bradatého, Sýčka obecného, Výrečka malého a mnoho dalších.

Prohlídky a programy pro děti
Aby byl váš zážitek při návštěvě centra ještě intenzivnější, můžete si předem telefonicky objednat komentovanou prohlídku. Dozvíte se spoustu zajímavostí o životě těchto nádherných ptáků, a budete mít možnost je pozorovat z bezprostřední blízkosti. Pro rodiny s dětmi i školní skupiny jsou připraveny zábavné vzdělávací programy, které je hravou formou uvedou do světa sov.
Kde se Království sov nachází?
Království sov najdete ve městě Králíky v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji.

Kudy do naučného centra?
- Autem: Po silnici č. 43 do Králíků, na adresu Tovární 178 (ve městě sledujte ukazatele).
- Autobusem: Nejbližší zastávka Králíky, Hradecká (385 m).
- Vlakem: Stanice Králíky zastávka (506 m).
- Na kole: Přes město vedou cyklotrasy č. 4361 a Evropská dálková trasa E3.
Kde parkovat?
Parkovat můžete přímo u vzdělávací centra.
Kontakt
Království sov
Petra a Radek Podolský
Tovární 178
561 69 Králíky
tel: +420728074371, +420607635782
e-mail: radek.podolsky@seznam.cz
web: www.kralovstvisov.eu/
Děkujeme manželům Podolským za poskytnutí fotografií.
Tip na výlet
Pokud vás baví historie, navštivte Vojenského muzea v Králíkách. Tato poutavá expozice vás provede historií vojenství a přiblíží klíčové momenty obrany naší země.
Kde se najíst a ubytovat?
Přímo u naučného centra je k dispozici ubytování v apartmánu. Další možnosti jsou ve městě Králíky, kde najdete restaurace a penziony.