TUI: Příběh cestovní kanceláře číslo jedna

Asi už jste si také všimli, že se mezi českými cestovními kancelářemi objevila štika a hned začala pořádně vířit vodu. Aby taky ne, TUI je evropská jednička a ani u nás nehodlá paběrkovat.

Kde se vzala cestovní kancelář TUI?

I když v české kotlině jde o žhavou novinku, jinak je TUI jednou z nejdéle fungujících cestovek vůbec. Její jméno se však během let měnilo. Její historii můžete vystopovat až do roku 1928, kdy Hubert a Maria Tigges založili cestovní kancelář s jednoduchým názvem Dr. Tigges-Fahrten. O čtyřicet let později se tato společnost sloučila s dalšími třemi cestovkami. Přestaly existovat Touropa, Scharnow-Reisen, Hummel Reise a Dr. Tigges-Fahrten a naopak vznikla Touristik Union International, tedy zkráceně TUI.

Ani tím pohádkový příběh nekončí. Firma rostla a rostla, až vyrostla. Od roku 1989 buduje franchisový systém. Dalším milníkem pak byl rok 1997, kdy získala koncernovou strukturu. A tento koncern se od roku 2000 nazývá TUI Group a postupně proniká na nové trhy, jako je právě ten český.

Co znamená TUI dnes?

Jak velká firma to na český trh vlastně vstoupila? Koncern TUI Group zahrnuje přes 400 hotelů v těch nejlepších lokalitách a v nejvyhlášenějších turistických oblastech. Do této skupiny patří i pět leteckých společností, které čítají celkem 130 letadel určených na dlouhé a střední vzdálenosti. S nimi mohou zákazníci létat do 180 destinací po celém světě. Do obvyklých turistických oblastí, jako je Turecko či Řecko, i za tropickou exotikou, na hory nebo k moři…

Vstup této cestovní kanceláře na český trh už v loňském roce pak pro vás znamená další výhodu. Nemusíte věřit pouze prohlášením a proklamacím této společnosti, ale můžete najít na cestovní kancelář TUI recenze od těch, kteří s touto společností již na dovolené byli. Drtivá většina jich je pozitivních. Zákazníci oceňují především filosofii společnosti doprovázet zákazníky po celou dobu realizace zájezdu, tedy od chvíle návštěvy kanceláře nebo od zakoupení zájezdu online, přes let, až po pobyt a péči v místě dovolené, a to v režimu 24/7.

Mezi další plusy, které recenze na cestovku TUI často zmiňují, jsou i velmi zajímavé výlety v ceně zájezdů. Ty zajišťuje dceřiná společnost TUI Musement a její nabídka čítá více než 160 000 místních výletů a zážitkových aktivit ve více než 140 zemích světa. Můžete je objednávat online při výběru zájezdu, nebo i později, a to přes web, telefonicky nebo pomocí aplikace MyTUI.

Aplikace MyTUI je vlastně takovým rodinným stříbrem, které vyzdvihují i recenze TUI CZ. Koupíte přes ni zájezd i rozšiřující služby, jste díky ní kdykoli ve spojení s cestovní kanceláří a můžete tu najít například i váhové limity zavazadel nebo textového turistického průvodce po místech, kam hodláte vyrazit. Prostě komplexní balíček služeb, které potřebujete od výběru po zájezdu až po návrat z něj, a to vždy po ruce.

A pak jsou tu benefity spíše technického rázu, které recenze na TUI Czech republic zmiňují. Ty začínají širokou, pestrou a velmi přehlednou nabídkou zájezdů, kterou najdete na https://www.tui.cz/. Výhodou je pak i nízká záloha. Při rezervaci zaplatíte pouze 5 % z ceny. Zbytek doplácíte až 25 dní před odjezdem. Lidé, kteří už s TUI na dovolenou vyrazili, pak často zmiňují také balíček flexibilních změn, který stojí jen 400 Kč na osobu navíc. Ještě 25 dnů před odjezdem si můžete svůj zájezd konfigurovat a měnit podle toho, jak by se vám aktuálně nejvíce zamlouval.

Šíře nabídky je jednou z nejsilnějších stránek, kterou často recenze na cestovku TUI zmiňují. A po právu. Ne nadarmo je tato firma evropskou jedničkou mezi cestovními kancelářemi. A dovolená s evropskou jedničkou je prostě sázka na jistotu.