V Jeseníku startuje 23. ročník podhorské jízdy veteránů TROFEO NIKÉ JESENÍKY

TROFEO NIKÉ JESENÍKY
TROFEO NIKÉ JESENÍKY. Zdroj foto: Archiv FEMININE s.r.o.

Zastav se a zpomal. S tímto mottem se vydává na pohodovou jízdu kouzelnou krajinou Jeseníků kolona zhruba 40 historických vozů s posádkami v dobových kostýmech. Budou k vidění nejen v lázeňském městě Jeseníku, kde se koná slavnostní start, ale například i ve Zlatých Horách, Malé Morávce, Vrbnu pod Pradědem nebo Karlově Studánce. 23. ročník podhorské jízdy veteránů Trofeo Niké Jeseníky potrvá od pátku 8. do neděle 10. září.

TROFEO NIKÉ JESENÍKY přináší zážitek krásy na kolech, noblesy a dobré nálady nejen posádkám veteránů, ale i přihlížejícím divákům. S akcí se navíc pojí atraktivní sobotní a nedělní program.

V Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku se můžete těšit na tradiční jarmark originálních regionálních produktů a komentované prohlídky lázní a pramenů. Návštěvníkům se otevře vyhlídková věžička na střeše sanatoria Priessnitz, hrobka Vincenze Priessnitze a kaple. Výstavu veteránů doplní Lázeňská promenáda – přehlídka módy z časů 1. republiky. Nebudou chybět mažoretky a na své si přijdou i milovníci dechové hudby.

Nedělní program pokračuje v Karlově Studánce, kde atmosféru dokreslí výstava historických bicyklů a kočárků i lázeňská přehlídka módy časů minulých. Půvabnou lázeňskou obec oživí „klasický dixík“ v podání jazzové kapely Stanley ́s Dixie Street Band a skutečnou perlou pak bude společný koncert charismatického zpěváka Martina Maxy a Andrey Kalivodové, sólistky Státní opery ND v Praze, který proběhne v Hudební hale, architektonickém skvostu Karlovy Studánky.

Oba dva umělci se již v loňském roce stali ambasadory podhorské jízdy veteránů, v níž našli zalíbení. V neděli proto zazní poprvé na české hudební scéně duet Andrea Kalivodové a Martina Maxy, věnovaný premiérově právě účastníkům akce TROFEO NIKÉ 2023.

Podrobnější informace o celé akci najdete zde.

Kontakt na pořadatele

FEMININE s.r.o.
Ing. Marcela Rotter, jednatelka
K. Čapka 84/6, 792 01 Bruntál
Tel.: +420 602 240 680
E-mail: info@trofeonike.cz
Web: www.trofeonike.cz