V Kovozoo na Slovácku uvidíte, kolik hezkých věcí se dá vyrobit ze starého harampádí

Staré Město, Kovozoo

Hledáte nevšední zážitek? Přijeďte za zvířátky do zoologické zahrady. Ale ne ledajaké! V Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete opravdovou raritu – zvířátka z kovového šrotu. Budete překvapeni, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat krásné a zajímavé věci. Vstupte bez váhání!

Zábava, poučení a inspirace na jednom místě

Jedinečnou kovovou zoo najdete v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě. Jejími obyvateli jsou zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí dvoutunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k pětimetrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, velbloud, opice, domácí zvířata a spoustu dalších.
Kovozoo je jeden velký děj, skládající se z mnoha malých. Poznáte tak příběhy zvířat vyrobených ze starého, nepotřebného železa a vyprávění lidí, kteří „byli u toho”.

Vyrobte si své zvířátko

Kovozoo má i svoji porodnici – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek. Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření, kdy výsledkem je vždy něco výjimečného. Každý návštěvník má tak možnost zkusit si sám zvířátko vyrobit. Pro všechny zájemce je k dispozici odborný dohled, který poradí a v případě potřeby pomůže. Přijďte a staňte se porodníkem.

Areál plný atrakcí

Kromě kovových zvířat tu najdete i spoustu dalších atrakcí. Abyste se neztratili, rozhledna maják Šrotík, kterou uvidíte ze širokého a dalekého okolí, vám bude pomáhat najít cestu ve světě recyklace a ekologické osvěty. Světem zpracování a recyklace odpadů vás provedou vyhlídkové lávky, kdy budete mít vše jako na dlani.

Staré Město, Kovozoo, loď Naděje

Vzhůru na palubu! Láká návštěvníky poklidně se v pomyslných vlnách kolébající loď se jménem Naděje. Děti budou určitě nadšené z velkého kormidla i truhly s pokladem. V areálu u hlavní křižovatky „přistál“ také dopravní letoun L-610, který je pro návštěvníky přístupný i uvnitř.

Muzeum zemědělství a cukrovarnictví

Prostor, ve kterém se dnes Kovozoo nachází, původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde bratři Abraham a Heřman Mayovi založili cukrovar, který fungoval celých 130 let. Dnes, v jedné z původních budov cukrovaru můžete vidět secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné stroje z dob našich prarodičů.

Místo

Zlínský kraj, okres Uherské Hradiště, Staré Město

Kontakt

Kovozoo Staré Město
REC Group s.r.o.
Brněnská 1372, 686 03 Staré Město
tel: +420 572 419 768
e-mail:
info@kovozoo.cz
www.kovozoo.cz

Otevírací doba

leden – březen: denně 10 – 16 hodin
duben – červen, září, říjen: denně 9 – 17 hodin
červenec – srpen: 9 – 19 hodin
listopad – prosinec: 10 – 16 hodin

Areál Kovozoo můžete navštívit i se svými pejsky, kteří musí být na vodítku.

Vstupné

dospělí 110 Kč, děti do 3 let zdarma, děti od 3 do 15 let 80 Kč
studenti, senioři (nad 60 let), ZTP 100 Kč, rodina (2 dospělí + 3 děti) 400 Kč, rodina (2 dospělí + 2 děti) 330 Kč

Vstupné je možné uhradit bezhotovostně platební kartou.

Kde se najíst a ubytovat?

Hotel a restaurace Koníček
Družstevní 167, 686 05 Uherské Hradiště
tel.: +420 572 551 011,+420 572 551 033
e-mail:
hotel@hkonicek.cz, restaurace@hkonicek.cz
www.hkonicek.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.