Vezměte děti do vsetínského zámku na Prázdninové čarování

Prázdninové čarování: Tvůrčí dílna na zámku Vsetín
Prázdninové čarování: Tvůrčí dílna na zámku Vsetín. Ilustrační foto: archiv MRV

Výroba módních a čarodějnických doplňků, zábavná kouzla i pátračka po zámeckém pokladu budou hlavní náplní oblíbeného Prázdninového čarování, které proběhne ve čtvrtek 27. a pátek 28. července v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Akce Prázdninové čarování je primárně určena pro rodiny s dětmi, přijít ale může každý, kdo má rád tvoření, čarování a dobrodružství. „Začínáme vždy od 10 hodin ráno a budeme pro vás k dispozici až do 15 hodin. Je pouze na vás, kdy dorazíte, kolik času u nás strávíte a čemu se budete věnovat. Připravena bude tvůrčí dílna, pátrací hra po zámeckém pokladu a také plno interaktivit rozesetých ve výstavách, expozicích a dalších návštěvnických prostorách zámku. Může Vám to trvat hodinku, ale klidně i půl dne, jak budete chtít,“ vzkazuje kurátor akce František Mucha.

Tvůrčí dílna na zámku Vsetín
Tvůrčí dílna na zámku Vsetín. Ilustrační foto: archiv MRV

Dospělí v rámci Prázdninového čarování fungují hlavně jako doprovod. Mohou si zavzpomínat, jaké to bylo v jejich dětství. Hitem prázdninové nabídky zámku Vsetín je totiž retro výstava časopisů pro děti a mládež Čtení pod lavicí. Rozhodně nevynechejte ani Templářský sklípek s rytířskou hernou nebo krásnou vyhlídku ze zámecké věže. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Kde se Prázdninové čarování koná?

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko
Horní náměstí 2
755 01 Vsetín
Zlínský kraj

Datum a vstupné

27. – 28. 7. 2023, 10 – 15 hod

Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 6–15 let 50 Kč, děti 3–5 let 40 Kč, do 3 let zdarma.

Kontakty

Tel.:+420 571 411 690
E-mail: zamek.vsetin@muzeumvalassko.cz
Web: www.muzeumvalassko.cz